افتتاح یک کتابخانه پس از ۲۰ سال

افتتاح یک کتابخانه پس از ۲۰ سال / کتابخانه مرکزی شهر مشهد که کلنگ احداث آن در سال ۷۴ زده شده بود، تا پایان سال جاری آماده بهره‌برداری خواهد بود.

به گزارش مجاهدان، حسین اکبری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان رضوی، با اشاره به مراحل ساخت کتابخانه مرکزی شهر مشهد گفت: احداث این کتابخانه از سال ۷۴ آغاز شد. در این مدت روند پیشرفت احداث این کتابخانه در سال‌های متعدد بنا بر تأمین اعتبار کم و زیاد انجام می‌شد.

وی با اشاره به چرایی تأخیر در افتتاح این کتابخانه گفت: در سال‌های مختلف اعتبار مورد نیاز همیشه به صورت کامل تأمین نمی‌شده، به همین دلیل افتتاح این کتابخانه تاکنون انجام نشده است. طبق برنامه‌ریزی‌‌های انجام شده قرار است مراحل ساخت این کتابخانه امسال به اتمام برسد و انشاالله از سال آینده مردم مشهد بتوانند از خدمات این کتابخانه بهره‌مند شوند.

گفته می‌شود که احداث کتابخانه مرکزی شهر مشهد از سال ۷۴  آغاز شده است. این کتابخانه در فضایی به وسعت ۱۱ هزار متر مربع در شش طبقه احداث شده است.

کتابخانه مرکزی شهر مشهد دارای بخش‌های مخزن به وسعت ۹۰۰ متر مربع، سه سالن مطالعه، بخش کودک، بخش کتب مرجع، بخش دیداری شنیداری، ایجاد محیطی ویژه نابینایان، بخش نسخ خطی، سالن اجتماعات و… است.

این کتابخانه در بلوار هفت تیر، میدان هشت شهریور واقع شده است.

انتهای پیام/تسنیم / ۱۰۱۳۹۳۱۹۱ / ف ۱۵ / ک ن

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=1018


این خبر را به اشتراک بگذارید :