بازدید وزیر دفاع از ناوشکن‌های جدید کلاس جماران در بندرعباس

بازدید وزیر دفاع از ناوشکن‌های جدید کلاس جماران در بندرعباس / سردار حسین دهقان به همراه فرمانده نیروی دریایی ارتش از مراحل ساخت ناوشکن‌های سهند و سینا در بندرعباس دیدن کرد/ وزیر دفاع همچنین از اسکله زیرسطحی و مراحل تعمیرات اساسی زیردریایی کلاس غدیر بازدید کرد

به گزارش «مجاهدان»، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به همراه فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی از مراحل ساخت ناوشکن‌های سهند و سینا در بندرعباس دیدن کرد.

این شناورها در کلاس جماران یک و با توان تخصصی مهندسان ایرانی دردست ساخت هستند و ساخت آنها از سال ۸۹ در قالب طرح موج آغاز شده است.

سردار دهقان در بازدید از کارخانجات منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس، طی سخنانی گفت: روز آمدی و استفاده از فناوری‌های جدید با بهره‌گیری از مهندسی ایرانی از ویژگی‌های محصولات کارخانه‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است.

وی افزود: امروز نیروی دریایی ارتش یکی از مهمترین  تامین کنندگان تجهیزات، تسلیحات و ادوات نظامی برای دفاع از مرزهای کشورمان است.

وزیر دفاع  به توان دفاع دریایی اشاره کرد و گفت: روحیه خوداتکایی، ولایت مداری و علم اندوزی از ویژگی‌های کارکنان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است.

بازدید از اسکله زیرسطحی و مراحل تعمیرات اساسی زیردریایی کلاس غدیر

سردار دهقان همچنین در ادامه این سفر، از اسکله زیرسطحی و مراحل تعمییرات اساسی زیردریایی کلاس غدیر هم بازدید کرد.

دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش طی سخنانی در جریان این بازدید گفت: توان ساخت ناوشکن در کشورمان با ناوشکن جماران آغاز شد و اکنون ناوشکن جماران سه که به لحاظ تجهیزات دفاعی از ناوشکن جماران یک پیشرفته‌تر است، در بندرعباس مراحل پایانی ساخت را می‌گذارند.

وی افزود: هدف گذاری نیروی دریایی ساخت همه تجهیزات مورد نیاز برای دفاع دریایی در کشور است.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=1308


این خبر را به اشتراک بگذارید :