آیت‌الله صافی گلپایگانی: اختلافات داخلی به نفع مملکت و نظام نیست


آیت‌الله صافی گلپایگانی: اختلافات داخلی به نفع مملکت و نظام نیست / این مرجع تقلید افزود: نباید اختلافات داخلی باعث فشار اقتصادی و معیشتی بر مردم شود/ نباید مردم را در فشار قرار داد ...

آیت‌الله صافی گلپایگانی: اختلافات داخلی به نفع مملکت و نظام نیست / این مرجع تقلید افزود: نباید اختلافات داخلی باعث فشار اقتصادی و معیشتی بر مردم شود/ نباید مردم را در فشار قرار داد و بیش از حدّ مالیات گرفت/ همه باید درصدد این باشند که مشکلات معیشتی محرومین به زودی برطرف شود

به گزارش «مجاهدان»، باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: محسن رضایی چهارشنبه با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله صافی گلپایگانی با وی دیدار کرد.

وی در ابتدای این دیدار، گزارشی از وضعیت منطقه و جهان اسلام، و نیز مسائل اقتصادی، فرهنگی و سیاسی داخل کشور ارائه داد.

آیت‌الله صافی گلپایگانی نیز با تقدیر و تشکّر از محسن رضایی ضمن اشاره به برخی از مسائل مهمّ جهان اسلام فرمودند: متأسفانه گروهک جنایتکار داعش به اسم اسلام با این جنایات و وحشی گری‌ها بزرگترین ضربه را به اسلام عزیز زده و چهره این دین حنیف را مشوّش می‌نمایند. باید همه کشورهای اسلامی با همکاری و اتّحاد، با آنها مقابله و برای از بین‌بردن این فتنه تلاش نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به نظر من همه مشکلات را با ارتباط صحیح با کشورهای اسلامی همراه  با حفظ عزّت و شرافت و با تدبیر و تعقّل می‌توان برطرف نمود.

مرجع عالیقدر جهان اسلام در ادامه با اشاره به وجود برخی اختلافات در داخل کشور افزودند: اختلافات داخلی به نفع مملکت و نظام نیست و نباید برای رسیدن به منافع شخصی خود در اصول و منافع مردم اختلاف نمود؛ اینکه بعضی گروه‌ها می گویند ما باید باشیم و دیگران نباشند لجبازی است و به ضرر مملکت تمام خواهد شد. همه باید برای حفظ منافع عموم مردم تلاش کنند و در کارهایشان خدا را در نظر بگیرند.

وی در قسمت دیگری از توصیه‌های خود در رابطه با لزوم رفع سریع گرفتاری‌های مردم فرمودند: همه باید درصدد این باشند که مشکلات معیشتی و اقتصادی محرومین به زودی برطرف شود. نباید اختلافات داخلی باعث فشار اقتصادی  و معیشتی بر مردم شریف ایران گردد.

آیت الله صافی در ادامه این دیدار، نسبت به اخذ زیاد مالیات از مردم تذکّر دادند و فرمودند: نباید مردم را در فشار قرار داد و بیش از حدّ از آنها مالیات گرفت؛ البته مالیات هم باید در جای صحیح خود مصرف گردد و از مصرف آن در جایی که بر خلاف اسلام و شریعت است پرهیز نمود.

وی در پایان این دیدار خطاب به دکتر رضایی فرمودند: ان‌شاء الله تعالی شما و همکارانتان مورد عنایات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف باشید. هرگز در کارهای خود مأیوس نشوید و بدانید ان‌شاء‌الله با نظر مقدّس و دعای آن حضرت، مشکلات و گرفتاری‌ها برطرف خواهد شد.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=1325


Https://Telegram.me/mojahedan1

این خبر را به اشتراک بگذارید :

بیشتر بدانید

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، در ابتدا توسط کادر مجاهدان برسی و سپس منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

کادر مجاهدان مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است

پاسخی بگذارید