حدادعادل از تصویب ۶۰ برنامه درسی در شورای تحول و ارسال آن به وزارت علوم خبر داد

حدادعادل از تصویب ۶۰ برنامه درسی در شورای تحول و ارسال آن به وزارت علوم خبر داد / رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت: وزارت علوم سر فصل‌های مصوب این شورا را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرده تا با آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۴ اساتید مطابق با سرفصل‌های جدید در رشته‌های علوم انسانی تدریس کنند

به گزارش «مجاهدان»، غلامعلی حدادعادل رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی با اشاره به تصویب ۶۰ برنامه درسی در شورای تحول اظهار داشت: با آغاز سال تحصیلی جدید آثار تصویب این ۶۰ برنامه در برخی رشته‌های علوم انسانی در دانشگاه‌ها از جمله روانشناسی، علوم سیاسی و زبان‌های خارجی حتما آشکار خواهد شد.

وی ادامه داد: وزارت علوم سر فصل‌های مصوب شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرده تا با آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۴ اساتید محترم مطابق با سرفصل‌های جدید در رشته‌های علوم انسانی تدریس کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین به یکی از اقدامات مهم و مؤثر انجام شده در تحول علوم انسانی اشاره کرد و افزود: تاًلیف کتاب‌های متناسب با سرفصل‌های مصوب شورای تحول گامی مؤثر در جهت تحول علوم انسانی است که به همین منظور معاونتی در دبیرخانه شورای تحول علوم انسانی تشکیل شده است.

حداد عادل در ادامه گفت: این معاونت با همکاری سازمان سمت و انتخاب مؤلف در ۱۵ کارگروه تخصصی که در این زمینه تشکیل شده است، کار نظارت بر تالیف این کتاب‌ها را بر عهده دارد تا به‌خوبی کتاب‌های جدید در دانشگاه‌ها جانشین کتاب‌های قبلی شوند.

وی در پایان به برنامه ششم توسعه و توجه به تحول علوم انسانی اشاره کرد و افزود: ما به دولت محترم جهت تدوین برنامه ششم توسعه پیشنهاد دادیم که در برنامه ششم توسعه حداقل ۲ -۱ بند در خصوص تحول علوم انسانی لحاظ شود.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=1436


این خبر را به اشتراک بگذارید :