امیرعبداللهیان: تصمیمی برای بستن سفارت ایران در صنعا نداریم

امیرعبداللهیان: تصمیمی برای بستن سفارت ایران در صنعا نداریم / معاون وزارت خارجه در مورد ادعا و خبرسازی شبکه خبری الجزیره مبنی بر اینکه سفیر و کارکنان سفارت ایران در صنعا از یمن فرار کردند، گفت: سفیر ایران صرفا چند روزی برای معاینات پزشکی به کشور آمده است

به گزارش «مجاهدان»، ایرنا نوشت:

حسین امیرعبداللهیان در گفتگویی در مورد ادعا و خبرسازی شبکه خبری الجزیره مبنی بر اینکه سفیر و کارکنان سفارت ایران در صنعا از یمن فرار کردند، افزود: سفیر جمهوری اسلامی ایران در تمام مدت تجاوز سعودی به یمن و بمباران های سخت صنعا در پایتخت این کشور حضور داشته است و تهران هیچ تصمیمی برای بستن سفارت خود در صنعا ندارد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه گفت: سفیر جمهوری اسلامی ایران در صنعا صرفا چند روزی برای معاینات پزشکی به کشور آمده است.

وی اظهار داشت: بی تردید سفارت ایران به فعالیت عادی خود ادامه خواهد داد.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه اضافه کرد که هشدار لازم به منظور حفظ امنیت اماکن دیپلماتیک متعلق به تهران در صنعا برابر حقوق دیپلماتیک و کنسولی به عربستان داده شده است.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: ما قویا از مردم یمن در مقابله با تروریسم حمایت خواهیم کرد و به حمایت های موثر سیاسی و انسانی خود از مردم یمن بدون تردید ادامه خواهیم داد.

معاون وزیر امو رخارجه گفت: بار دیگر تاکید می کنیم که یمن پیروز نظامی نخواهد داشت و از راهکار سیاسی و نقش نماینده دبیرکل سازمان ملل در این کشور و نتایج حاصل از گفت وگوی یمنی – یمنی حمایت می کنیم.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=1561


این خبر را به اشتراک بگذارید :