مک‌کانل: برای لغو تحریم‌ها ایران باید اسرائیل را به رسمیت بشناسد

مک‌کانل: برای لغو تحریم‌ها ایران باید اسرائیل را به رسمیت بشناسد / رهبر جمهوری‌خواهان سنا اعلام کرد: طرحی را ارائه می‌کنم که رئیس‌جمهور را از رفع تحریم‌ها منع خواهد کرد مگر ایران حق موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد و شهروندان آمریکایی بازداشت شده را آزاد کند

به گزارش «مجاهدان»، سناتور میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری‌خواهان مجلس سنا بامداد چهارشنبه اعلام کرد طرحی را ارائه خواهد کرد که هر گونه اقدام در زمینه رفع تحریم‌های ایران را به شناسایی رژیم صهیونیستی منوط می‌کند.

بر اساس بیانیه‌ای وی که در سایت رسمی مجلس سنا منتر شده است؛ وی می گوید متممی را تنظیم خواهم کرد که رئیس‌جمهور را از رفع تحریم‌ها تا زمان اقدام ایران در زمینه دو ملاک ساده، منع می‌کند: ایران بایستی حق موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد و شهروندان آمریکایی بازداشت در ایران را آزاد کند.

وی در جلسه بامداد چهارشنبه گفت: امروز، دموکرات‌های سنا از یک فرصت دیگر برای انجام اقدام درست و پایان دادن به ممانعت از رأی‌گیری درباره توافق رئیس‌جمهور با ایران برخوردار هستند. می‌دانیم که اکثریت نمایندگان از هر دو حزب به رد توافق ایران رأی خواهند داد.

مک‌کانل در ادامه توافق هسته‌ای حاصل شده بین ایران و ۱+۵ را “غیرقابل دفاع” خواند و افزود: رهبران حزب دموکرات بر همین اساس می‌خواهند هر اقدامی را برای جلوگیری از برگزاری این رأی‌گیری انجام دهند.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=1647


این خبر را به اشتراک بگذارید :