تعیین غرامت ۸۰۰ میلیون تومانی برای هر جان‌باخته در مسجدالحرام
تعیین غرامت ۸۰۰ میلیون تومانی برای هر جان‌باخته در مسجدالحرام / بنا به گفته معاون امور حج سازمان حج و زیارت رژیم سعودی برای هر جان‌باخته و نقص عضو در حادثه مسجدالحرام، یک میلیون ریال سعودی معادل ۷۹۸ میلیون تومان با ارز دولتی و ۹۲۰ میلیون تومان با ارز بازار، غرامت می‌پردازد.

 به گزارش مجاهدان، حمید محمدی از پرداخت غرامت به جان‌باختگان و مجروحین مسجدالحرام توسط رژیم سعودی خبر داد و گفت: مقرر شد دولت سعودی به خانواده جان باختگان این حادثه ناگوار مبلغ یک میلیون ریال سعودی غرامت بدهد.

معاون امور حج سازمان حج و زیارت ادامه داد: همچنین قرار شد رژیم سعودی به هر زائری که در این حادثه دچار نقص عضو شده نیز یک میلیون ریال سعودی و هر مجروحی که در بیمارستان‌های مکه دارای پرونده باشد ۵۰۰ هزار ریال سعودی غرامت بپردازد.

براساس این گزارش، هم‌اکنون هر یک ریال عربستان سعودی با نرخ دولتی ۷۹۸۰ ریال ایران است.

بنابراین بابت هر جان‌باخته و نقص‌عضوی در حادثه مسجدالحرام ۷ میلیارد و ۹۸۰ میلیون ریال و هر مجروح پرونده‌دار ایرانی ۳ میلیارد و۹۹۰ میلیون ریال غرامت پرداخت می‌شود.

در ضمن قیمت ریال سعودی هم‌اکنون در بازار آزاد ایران ۹۲۰۰ ریال است که با این حساب هر جان‌باخته و نقص عضوی در حادثه مسجدالحرام ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و هر مجروح پرونده‌دار ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان غرامت از دولت سعودی دریافت می‌کند.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=1656


این خبر را به اشتراک بگذارید :