ظریف: به هیچ وجه بحث انتقال سوخت در کار نیست

ظریف: به هیچ وجه بحث انتقال سوخت در کار نیست / وزیر امور خارجه درباره انتقال سوخت به روسیه یا بانک سوخت قزاقستان، تصریح کرد: به هیچ وجه بحث انتقال سوخت در کار نیست، از این‌رو سوخت ایران به هر جایی که فرستاده شود، در ازای آن ما اورانیوم غنی‌شده تحویل می‌گیریم

به گزارش «مجاهدان»، خانه ملت نوشت:

محمدجواد ظریف در گفت‌وگویی با اشاره به موضوعات مطروحه درباره شرایط انتقال سوخت به خارج از کشور، گفت: در این رابطه اصلاح موضوع انتقال سوخت به خارج از کشور مطرح نیست، بلکه بر اساس مذاکرات صورت گرفته تنها بحث تبادل سوخت وجود دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: در شرایط کنونی چند راه مانند رقیق کردن و تبادل سوخت در این حوزه وجود دارد، البته بر اساس برجام، ایران برای اولین بار بعد از انقلاب اجازه پیدا کرده است تا طبق مقررات قانونی،  اورانیوم طبیعی را در برابر سوخت غنی شده وارد کنیم، که این موضوع موجب می‌شود که جمهوری اسلامی از بن‌بست منع واردات کیک زرد و اورانیوم طبیعی خارج شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از راه‌ها این است که ایران به تکنولوژی و فناوری ساخت میله سوخت با استانداردهای بین‌المللی و قابل استفاده در نیروگاه های دخلی، دست یابد، که بر اساس برجام، کشورهای ۱+۵ موظف هستند که به ایران برای ساخت چنین تکنولوژی کمک کنند، این در حالی است که در گذشته کشورها با این مسئله مخالفت می‌کردند.

ظریف افزود: یکی دیگر از راه‌ها رقیق سازی سوخت است، البته در شرایط کنونی بحث انتقال سوخت مطرح نیست، بلکه موضوع تبادل سوخت وجود دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان، درباره موضوعات مطرح شده مبنی بر انتقال سوخت به روسیه یا بانک سوخت قزاقستان، تصریح کرد: به هیچ وجه بحث انتقال سوخت در کار نیست، از این‌رو سوخت ایران به هر جایی که فرستاده شود، در ازای آن ما اورانیوم غنی‌شده تحویل می‌گیریم.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=1766


این خبر را به اشتراک بگذارید :