هشدار وزیر کشور عربستان در برپایی تظاهرات سیاسی در مراسم رمی جمرات
هشدار وزیر کشور عربستان در برپایی تظاهرات سیاسی در مراسم رمی جمرات / نیروهای امنیتی آماده مقابله با رفتارهای سیاسی هستند / وزیر کشور عربستان سعودی هشدار داد نیروهای امنیتی این کشور با هرگونه رفتار سیاسی یا تبلیغاتی در حین مناسک حج مقابله خواهند کرد.

۱۳۹۴۰۶۲۷۰۰۰۲۹۳_PhotoAبه گزارش مجاهدان، وزیر کشور عربستان با صدور هشدار نسبت به هرگونه گردهم آیی سیاسی مسلمان حاضر در مراسم حج و رمی جمرات تذکر داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» «محمد بن نایف» وزیر کشور عربستان روز گذشته (پنجشنبه) در سخنانی هشداری نسبت به برپایی تظاهرات سیاسی در مراسم رمی جمرات گفت: «نیروهای امنیتی بخش‌های مختلف آماده‌اند با هرگونه رفتاری که مراسم حج را مختل کرده  و یا جان حجاج را به خطر بیاندازد، مقابله کنند . پادشاهی سعودی بارها اعلام کرده است که بهره‌برداری سیاسی یا تبلیغاتی برای هر گروه یا جریانی به شدت ممنوع است.»

بر اساس این گزارش، این مراسم قرار است هفته آینده برگزار شود و هشدار عربستان سعودی به مسلمانان حاضر در مناسک حج نشان دهنده نگرانی از آشوب و حملات مخرب است.

وزیر کشور سعودی افزود:«امیدواریم که زائران خانه خدا با استفاده از امکاناتی که در اختیار آن‌ها قرار داده شده مراسم مذهبی خود را مطابق دستور خداوند با احترام، آرامش و صداقت انجام دهند.»

 حکام آل سعود از بیم وقوع حملات خرابکارانه که سال جاری نیز چند مورد در این کشور مشاهده شد و نیز عدم برپایی تجمعات ضد حکومتی و ضدآمریکایی در هنگامه مراسم حج هر سال دستورهای امنیتی صادر می‌کنند.

 

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=1776


این خبر را به اشتراک بگذارید :