آمانو طی هفته جاری به تهران می‌آید

آمانو طی هفته جاری به تهران می‌آید / دو مقام دیپلماتیک اعلام کردند؛ مدیر کل آژانس قصد دارد به منظور گفتگو با مقامات ایرانی درباره بازرسی از سایت پارچین و موضوعات دیگر به تهران سفر کند/ این مقامات دیپلماتیک اعلام کردند سفر آمانو به تهران ممکن است تا آخر هفته انجام شود

به گزارش «مجاهدان»، خبرگزاری صدا و سیما نوشت:

آسوشیتدپرس در خبری از وین نوشت: دو مقام دیپلماتیک روز جمعه اعلام کردند یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی قصد دارد به منظور انجام گفتگو با دانشمندان ایرانی درباره فعالیت های ادعایی مرتبط با تسلیحات هسته ای در گذشته ، به تهران سفر کند.

این سفر آمانو در حالی انجام می شود که کمتر از یک ماه به ضرب الاجل ۱۵ اکتبر برای جمع آوری اطلاعات درباره ادعاهای مطرح شده در این زمینه باقی مانده است.

این مقامات دیپلماتیک در این باره اعلام کردند سفر آمانو به تهران ممکن است تا آخر هفته انجام شود.

فردریک دال سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی در این باره گفت آمانو در حال بررسی سفر خود به تهران است، اما جزئیات این سفر هنوز نهایی نشده است. وی از اظهار نظر درباره جزئیات این سفر خودداری کرد.

این مقامات دیپلماتیک همچنین اعلام کردند آمانو درباره بازرسی از سایت پارچین نیز با مقامات ایران گفتگو خواهد کرد. بر اساس اتهام های نسبت داده شده به ایران، برخی از فعالیت های ادعایی مرتبط با تسلیحات هسته ای در این تاسیسات صورت گرفته است.

این مقامات دیپلماتیک که از دیدگاه آژانس دارای اعتبار هستند، خواستند نامشان فاش نشود.

گفتگو با دانشمندان ایرانی و بازرسی از پارچین برای تکمیل تلاش های تحقیقاتی آژانس در خصوص بررسی این ادعاها از اهمیت بالایی برخوردار است.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=1807


این خبر را به اشتراک بگذارید :