روحانی: گفتگوی مستقیمی با آمریکا در خصوص سوریه نداریم

روحانی: گفتگوی مستقیمی با آمریکا در خصوص سوریه نداریم / رئیس جمهور در گفتگو با CNN گفت: ظاهرا عربستان همه فکر و ذکرش را برای حمله و کشتار مردم یمن گذاشته/ عربستان باید درمورد حوادث مسجدالحرام و منا از نظر حقوقی و سیاسی پاسخگو باشد و ما حقوق زائرانمان را پیگیری خواهیم کرد

به گزارش «مجاهدان»، ایسنا نوشت:

حجت الاسلام والمسلمین روحانی تصریح کرد: گفت‌وگوی مستقیمی با آمریکا در خصوص سوریه نداریم، اما از طریق اتحادیه اروپا و سازمان ملل به شکل غیر مستقیم تبادل نظر داریم.

رئیس جمهور کشورمان در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان تاکید کرد: باید تلاش کرد تا گذشته جبران شود و آینده ساخته شود.

وی تاکید کرد: اگر تعهد جدی در اجرای توافقات هسته ای و لغو کامل تحریم ها ببینیم، شاید امکان گفت‌گو در سایر مسائل هم فراهم شود.

روحانی یادآور شد: اولویت در سوریه تقویت حکومت مرکزی برای پایان دادن به تروریسم و خونریزی، بازگشت آوارگان و اصلاحات سیاسی است.

رئیس جمهور همچنین گفت: ناراحتی ملت ایران از سیاستهای دولت آمریکا، نظیر مداخلات سیاسی و حتی نظامی طبیعی و منطقی است. اما خواستار این هستند که در چارچوب روابطی درست و سازنده و مبتنی بر احترام متقابل تنش ها کاهش یابد. فاصله بین آمریکا زیاد است و مسایل زیادی باید جبران شود. مهم این است که نگرش و رفتار عوض شود.ملت ایران نمی خواهند در گذشته بمانند اما نمی پسندند که گذشته ادامه یابد.

وی در باره فاجعه منا نیز تاکید کرد: ظاهرا عربستان همه فکر و ذکرش را برای حمله و کشتار مردم یمن گذاشته است و توجهی به امنیت داخلی خودش ندارد. در خصوص حوادث اخیر در مسجدالحرام و منا و کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از زائران خانه خدا و از جمله هموطنان ما از نظر حقوقی و سیاسی باید پاسخگو باشد و ما حقوق زائرانمان را پیگیری خواهیم کرد.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=2009


این خبر را به اشتراک بگذارید :