پوتین: فرقی میان داعش و مخالفان میانه‌رو سوری نیست

پوتین: فرقی میان داعش و مخالفان میانه‌رو سوری نیست / رئیس جمهور روسیه گفت: باید از ارتش سوریه که در حال مبارزه با تروریسم داعش است، حمایت کرد/ مبارزان خارجی داعش به کشورهایشان باز خواهند گشت تا به گسترش تروریسم و آشفتگی‌ها بپردازند

به گزارش «مجاهدان»، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، امروز در سخنان خودکه برای برای اولین بار در یک دهه گذشته در نشست مجمع عمومی سازمان ملل ایراد شد، گفت: تضعیف جایگاه قانونی سازمان ملل، خطرناک است و می‌تواند به بروز دیکتاتوری در جهان منجر شود.

 رئیس جمهور روسیه اضافه کرد که مداخله‌های خارجی باعث گسترش خشونت‌ها گردید و اوضاع کنونی در سوریه بسیار خطرناک است و فرقی میان داعش و آن چیزی که مخالفان میانه‌رو در سوریه خوانده می‌شود، وجود ندارد.

وی تاکید کرد که باید از ارتش سوریه در مقابله با تروریست‌ها و داعش حمایت کرد و ارتش این کشور در حال مبارزه با تروریسم و داعش است.

پوتین هشدار داد که مبارزان خارجی داعش به کشورهایشان باز خواهند گشت تا به گسترش تروریسم و آشفتگی‌ها بپردازند و آرزوی برخی از کشورها باعث ایجاد حداکثر خشونت‌ها شده است.

رئیس جمهور روسیه افزود نظامیان عراقی که سال ۲۰۰۳ از ارتش اخراج شدند به داعش پیوستند البته برخی به ایجاد داعش و حمایت از آن کمک کردند و روسیه به عراق و سوریه در مقابله با داعش کمک‌های فنی می‌کند.

وی گفت: جنایت‌هایی که تروریست‌ها مرتکب می‌شوند اهانت به ارزش‌ها والای اسلام است و می ‌بایست به کشورهای دارای حق حاکمیت کمک کنیم وی باید ائتلاف بین‌المللی گسترده علیه داعش ایجاد کنیم.

پوتین در ادامه سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که برخی به دنبال به حاشیه راندن سازمان ملل و سنگ اندازی در وظایف این نهاد بین‌المللی هستند. تحریم‌های یکجانبه‌ای که برخی کشورها اعمال می‌کنند با منشور سازمان ملل در تضاد است.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=2112


این خبر را به اشتراک بگذارید :