پرونده روزنامه “رویش ملت” به مراجع قضایی ارسال شد
پرونده روزنامه “رویش ملت” به مراجع قضایی ارسال شد / در جلسه امروز هیئت نظارت بر مطبوعات، به روزنامه “رویش ملت” به دلیل تیتر توهین‌آمیز نسبت به سردار شهید همدانی تذکر داده شده و پرونده این روزنامه به مراجع قضایی ارسال شد

به گزارش «مجاهدان»، روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارش داد: جلسه امروز هیئت نظارت بر مطبوعات با حضور اعضا بیشتر به مباحث نظارتی اختصاص یافت.

 در جلسه امروز این هیئت تیتر و محتوای صفحه اول روزنامه رویش ملّت ۱۸ مهر درباره سردار شهید همدانی مصداق بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات تشخیص داده شد و مقرر شد به روزنامه تذکر داده شود و پرونده آن به دادگاه ارجاع شود.

در این جلسه همچنین برخی عبارت های مندرج در مطلبی با عنوان «نمایندگان فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند» در صفحه ۱۰ روزنامه کیهان مورخ ۹ مهر مشمول بند ۸ ماده ۶ دانسته شد و مقرر شد به این روزنامه تذکر داده شود.

در بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات «افترا به مقامات، نهادها، ارگانها و هریک از افراد کشور و توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی که حرمت شرعی دارند، اگر چه از طریق انتشار عکس یا کاریکاتور باشد» از جمله مصادیق نقض کننده حدود آزادی مطبوعات عنوان شده که با عبارت «اخلال به مبانی و احکام اسلام و حقوق عمومی و خصوصی» در این ماده توضیح داده شده است.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=2954


این خبر را به اشتراک بگذارید :