اعتراض توکلی به لاریجانی: چرا مهمترین موضوع کشور را در عرض “۲۰دقیقه‌” جمع کردید!؟

اعتراض توکلی به لاریجانی: چرا مهمترین موضوع کشور را در عرض “۲۰دقیقه‌” جمع کردید!؟ / نماینده تهران خطاب به رئیس مجلس: شما امروز جزئیات طرح مربوط به برجام را بدون اجازه به طرح هیچ پیشنهادی به سرانجام رساندید، این از نظر قانونی و سیاسی برای مجلس اشکال ایجاد می‌کند/ لاریجانی: قرار بود قواره‌هایی رعایت شود که همه مطلعند

به گزارش «مجاهدان»، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس طی تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: آقای لاریجانی امروز در عرض ۲۰ دقیقه شاید مهمترین موضوع سیاست خارجی کشور را به سرانجام رساندید در حالی که همه مسائل با رعایت آیین‌نامه مجلس قابل حصول بوده است بنابراین تصویر این وضع برای مجلس مضر است.

توکلی افزود: وقتی مردم ببینند که جلسه روز یکشنبه مانور تفرقه بود و در کارهای مقدماتی بعضی ها عده شان را رعایت نکردند آنچه نباید بشود رخ داده است.

وی خطاب به لاریجانی با بیان اینکه جنابعالی امروز در بررسی جزئیات اجازه طرح هیچ پیشنهادی را ندادید متذکر شد این از نظر قانونی و سیاسی برای مجلس اشکال ایجاد می‌کند.

علی لاریجانی رئیس مجلس در واکنش به طرح تذکر شفاهی توکلی توضیح داد: مجلس در جلسه قبل اصل موضوع که کلیات بوده را با صرف وقت رسیدگی کرد که در نهایت کلیات رأی آورد و در واقع رأی آوردن کلیات یعنی اصل ماده واحده قابل قبول بوده است.

وی خطاب به توکلی افزود: همانطور که می‌دانید قبل از جلسه بحث شد و وفاقی بین دوستان ایجاد شد تا در کل این طرح را با توجه به مشکلاتی که کشور دارد بپذیریم و در واقع نمایندگان اینجا کمک کردند که این امر الزامی نبود.

لاریجانی در پایان گفت: دوستان خیلی مواقع از پیشنهادات خود صرفنظر می‌کنند؛ به این مسئله کمک کردند تا انجام شود و در واقع قرار بود قواره‌هایی رعایت شود که همه از آن مطلع هستید.

 

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=3029


این خبر را به اشتراک بگذارید :