دستگیری ۷۰ نفر مظنون به همکاری با داعش در آمریکا
دستگیری ۷۰ نفر مظنون به همکاری با داعش در آمریکا / رئیس کمیته امنیت ملی مجلس نمایندگان آمریکا از دستگیری ۷۰ نفر مظنون به همکاری با داعش خبر داد.

به گزارش مجاهدان، «مایکل مک کال» رئیس کمیته امنیت ملی مجلس نمایندگان آمریکا امروز اعلام کرد، نیروهای اف بی آی با همکاری نیروهای وزارت امنیت داخلی آمریکا حدود ۷۰ نفر مظنون به همکاری و داشتن ارتباط با گروه تروریستی داعش را دستگیر کرده اند.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی در جلسه استماع گنگره در خصوص تهدیدات امنیت ملی آمریکا این خبر را اعلام کرد.

تعداد زیادی از اتباع خارجی از سراسر جهان تلاش می‌کنند تا به تکفیری‌های داعش بپیوندند. چند ماه پیش، مفتی اعظم سوریه به نام «احمد بدرالدین حسون» در گفت‌وگو با شبکه روسی «ایتارتاس» گفت که حدود ۷۰ هزار ستیزه جوی خارجی از جمله ۵ تا ۷ هزار تبعه روسی و اتباع کشورهای مشترک‌المنافع در کنار داعش در سوریه می‌جنگند.

مرکز ملی مبارزه با تروریسم آمریکا نیز اعلام کرد که بیش از ۲۰ هزار نفر از سراسر دنیا از جمله برخی از اتباع آمریکا برای پیوستن به تروریست‌های داعش و دیگر گروه‌های افراطی عازم سوریه شده‌اند.

این مرکز افزود، جنگجویان خارجی از بیش از ۹۰ کشور، از جمله دستکم ۳ هزار و ۴۰۰ نفر از کشورهای غربی، و بیش از ۱۵۰ نفر از آمریکا برای پیوستن به داعش عازم سوریه شده‌اند.

مقامات غربی نگرانند که اعضای اروپایی و آمریکایی این گروه‌ها پس از بازگشت به کشورهایشان از مهارت‌های رزمی خود علیه کشور خود استفاده کنند.

 

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=3441


این خبر را به اشتراک بگذارید :