پناهیان: بدترین توطئۀ برای “پیاده‌روی اربعین” حملۀ داعش نیست، دعوای داخلی است

پناهیان: بدترین توطئۀ برای “پیاده‌روی اربعین” حملۀ داعش نیست، دعوای داخلی است / حجت الاسلام پناهیان گفت: مواظب باشید! اربعین، زمان اوج صبوری و انعطاف‌پذیری است/ ممکن است فتنه‌هایی در این زمینه درست کنند، پارسال هم زمینه‌هایش بود که بی‌جهت دعوا راه بیندازند

به گزارش «مجاهدان» حجت الاسلام پناهیان در هفتمین شب سوگوارۀ هنر و حماسه گفت:

– تکلیف حق‌طلبان در زمان اقتدار، پیچیده‌تر و دشوارترست. گاهی افشاگری بی‌صبرانه از باطل، موجب تأخیر در ظهور می‌شود

– باید بسیار باظرفیت شویم. اگر «سعۀ صدر» کافی برای جذب نداشته باشیم، شایسته دوران اقتدار نیستیم. یاران باصلابت حضرت اگر غیرمنصفانه درباره‌اش صحبت کنید، غیرمنصفانه دربارۀ شما حرف نخواهد زد. این را باید تمرین کنیم امتحانات الان همین است که در نفی و پذیرش افراد، مطلق‌گویی و زیاده‌روی نکنیم. هر چه جلوتر بروید، سخت‌تر می‌شود و باید تحمل‌تان بیشتر شود.

– در مسیر پیاده‌روی اربعین امام حسین(ع) ممکن است افرادی ببینید که با عقاید و افکار شما مخالف باشند و حتی به شما توهین هم بکنند. حتی شما ممکن است بدانید که این‌ها چه وابستگی‌های سیاسی، یا چه‌بسا به سرویس‌های جاسوسی داشته باشند. مواظب باشید! زمان اربعین، زمان اوج صبوری و انعطاف‌پذیری است. ممکن است فتنه‌هایی در این زمینه درست کنند. پارسال هم زمینه‌هایش بود که بی‌جهت دعوا راه بیندازند. حملۀ داعشی‌ها و تروریست‌ها به اربعین، بهترین کاری نیست که آن‌ها می‌توانند انجام دهند. بهترین کاری که می‌توانند انجام دهند، این است که دعوای داخلی راه بیندازند. در «پیاده‌روی اربعین» سعۀ‌صدر داشته باشید.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=3708


این خبر را به اشتراک بگذارید :