درخواست وزیر خارجه آمریکا برای امدادرسانی فوری به منافقین لیبرتی

درخواست وزیر خارجه آمریکا برای امدادرسانی فوری به منافقین لیبرتی / به گزارش خبرگزاری رسمی کویت، “جان کری” ضمن محکوم کردن حمله موشکی به افراد ناشناس به مقر منافقین اعلام کرد که کشورش به همچنان متعهد به انتقال اعضای این گروهک به خارج است

به گزارش «مجاهدان»، فارس نوشت:

وزیر خارجه آمریکا حمله به مقر گروهک منافقین در عراق را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت “KUNA”، کری در این زمینه گفت: آمریکا قویا این حمله تروریستی را محکوم می‌کند. ما با مقامات ارشد عراقی در تماس نزدیک هستیم که مطمئن شویم که خدمات درمانی و اضطراری لازم برای قربانیان فراهم شود.

وی تاکید کرد که آمریکا متعهد به کمک به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل برای انتقال دائمی اعضای ساکن در کمپ لیبرتی به خارج از عراق است.

افراد ناشناس روز پنجشنبه ۲۵ فروند موشک «کاتیوشا» به سمت اطراف فرودگاه بغداد شلیک کردند.

یک منبع امنیتی عراق که نخواست نامش فاش شود، گفت: این موشک‎ها از منطقه «البکریه» از توابع شهرستان ابوغریب شلیک شدند.

این منبع امنیتی به پایگاه خبری «السومریه نیوز» گفته که موشک‎های کاتیوشا به سمت پادگان «لیبرتی»(مقر گروهک منافقین) در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد در غرب پایتخت عراق شلیک شدند و در پی آن چندین نفر کشته و زخمی شدند.

شبکه الجزیره به نقل از منابع آگاه در عراق گزارش داد که در این حمله موشکی ۲۰ نفر از عناصر گروهک تروریستی منافقین کشته شدند.

کمپ «لیبرتی» محل حضور عناصر برجای مانده از گروهک تروریستی منافقین است که پس از تعطیل شدن پادگان اشرف به آنجا منتقل شدند.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=3746


این خبر را به اشتراک بگذارید :