معاون رئیس‌جمهور: عربستان برای پرداخت دیه جان‌باختگان منا همکاری نمی‌کند

معاون رئیس‌جمهور: عربستان برای پرداخت دیه جان‌باختگان منا همکاری نمی‌کند / امین زاده درباره‌ آخرین وضعیت پیگیری حقوقی حادثه منا گفت: دولت عربستان باید به این درک بالا برسد که حقوق قربانیان را مورد احترام قرار دهد و خسارات مادی و معنوی را پرداخت کند

به گزارش «مجاهدان»، ایسنا نوشت:

معاون حقوقی رئیس‌جمهور، درباره‌ آخرین وضعیت پیگیری حقوقی حادثه منا گفت: دولت عربستان باید عذرخواهی کند و دیه قربانیان را پرداخت کند، اما هنوز به این تفاهم نرسیده‌ایم.

الهام امین زاده با بیان این مطلب، افزود: مستنداتی جمع شده و دادستانی هم در حوزه‌ی شکایاتی که به آن مراجعه می‌شود و پزشکی قانونی هم مستنداتی راجع به کیفیت فوت و ساعت فوت قربانیان ارائه کرده که همگی اینها برای ما مهم است.

وی افزود: باید رسیدگی شود که آیا به موقع به قربانیان رسیدگی شده یا خیر.

امین‌زاده ادامه داد: اگر با کمیته حقیقت یاب از سوی دولت عربستان همکاری نشود امکان کشف حقیقت وجود ندارد؛ چرا که ما باید به اسناد دسترسی داشته باشیم.

معاون حقوقی رئیس جمهور ادامه داد: دولت عربستان باید به این درک بالا برسد که حقوق قربانیان رامورد احترام قرار دهد و خسارات مادی و معنوی را پرداخت کند.

وی با بیان این که دیه قربانیان باید پرداخت شود تاکید کرد:‌دولت عربستان باید مسئولیتش را بپذیرد و عذرخواهی کند و تضمین رسمی دهد که در سال آینده این اتفاقات نیفتد. چندین مرحله است که باید دولت عربستان به انجام آن کارها مبادرت کند اما هنوز به این تفاهم نرسیده‌ایم.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=3806


این خبر را به اشتراک بگذارید :