اوحدی: با DNA زائران ایرانی به عربستان می‌روم

اوحدی: با DNA زائران ایرانی به عربستان می‌روم / رئیس سازمان حج و زیارت گفت: امروز بعدازظهر DNA زائران ایرانی که هیچ اطلاعاتی از سرنوشت آنها در دست نیست و همچنین DNA جانباختگانی که از سوی دولت سعودی دفن شده‌اند را به عربستان می‌برم

به گزارش مجاهدان، سعید اوحدی گفت: امروز بعدازظهر عازم عربستان هستم و DNA سی و سه زائر ایرانی که هیچ اطلاعاتی از سرنوشت آنها در دست نیست و همچنین DNA جانباختگانی که از سوی عربستان دفن شده اند را نیز با خود می برم.

وی ادامه داد: تا این لحظه ویزای ۵ کارشناس پزشکی قانونی کشورمان صادر نشده است و امیدواریم به زودی ویزا برای آنها نیز صادر شود.

رییس سازمان حج و زیارت درباره تشخیص هویت ۳ جانباخته ایرانی اظهار داشت: هفته پیش بود که ۱۱۵ جسد به سردخانه جده آوردند که از میان آنها ۳ جانباخته ایرانی تعیین هویت شدند و قرار است پیکر دو تن از آنها با رضایت خانواده هایشان در عربستان دفن شده و پیکر یکی از آنها نیز به کشور بازگردد.

اوحدی تصریح کرد: هنوز پیکر دو تن از جانباختگان دفن نشده است و در سفرم به عربستان انتقال پیکر سومین جانباخته را پیگیری می کنیم.

وی افزود: دوشنبه ساعت ۱۱ جلسه ای با حضور قائم مقام بهداشت عربستان، بنده و سرکنسولگری کشورمان تشکیل خواهد شد و پایان هفته به کشور باز خواهم گشت.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=3824


این خبر را به اشتراک بگذارید :