لاریجانی: اگر سعودی‌ها در ساعات اولیه از کشورها کمک می‌خواستند فاجعه منا با این ابعاد رخ نمی‌داد

لاریجانی: اگر سعودی‌ها در ساعات اولیه از کشورها کمک می‌خواستند فاجعه منا با این ابعاد رخ نمی‌داد / رئیس مجلس در دیدار با خانواده یکی از جانباختگان فاجعه منا با بیان اینکه ابعاد حادثه منا استثنائی، سنگین و وسیع است گفت: متاسفانه سعودی‌ها از این ظلم‌ها بسیار انجام داده‌اند

به گزارش «مجاهدان»، خانه ملت نوشت:

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به شهر مقدس قم سفر کرده است صبح امروز پنج شنبه (۱۴ آبان‌ماه) با حضور در بیت مرحوم حاج حسن فهیمی از جان باختگان حادثه منا، با خانواده آن مرحوم دیدار و این فاجعه بزرگ را به آن‌ها تسلیت گفته و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.

لاریجانی در این دیدار با اشاره به سوء تدبیر آل سعود در مدیریت مناسک حج امسال گفت: سعودی‌ها در این رابطه بسیار بد عمل کردند، البته مرحوم فهیمی مانند دیگر جان باختگان این حادثه به سعادت رسیدند چون در لباس احرام جان باختند.

رئیس مجلس ابعاد حادثه منا را استثنائی، سنگین و وسیع دانست و افزود: متاسفانه سعودی ها از این ظلم ها بسیا انجام دادند به طوری که براساس آمارها در حمله این کشور به یمن بیش از ۷ هزار شهید و ۱۷ هزار نفر مجروح شدند.

لاریجانی افزود: از طرف دیگر یکی از اشکالات و سوء تدبیر دولت آل سعود مخفی کردن اطلاعات و ابعاد حادثه منا بود، از این رو اگر در همان ساعات اولیه از دیگر کشورها درخواست کمک می‌کردند ابعاد کنونی این فاجعه رخ نمی‌داد.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=4057


این خبر را به اشتراک بگذارید :