آمریکا: داعش در پاکستان و افغانستان حضور ندارد/با طالبان نمی‌جنگیم

آمریکا: داعش در پاکستان و افغانستان حضور ندارد/با طالبان نمی‌جنگیم / سخنگوی پنتاگون با بیان اینکه برخی گروه‌‌ها با استفاده از نام داعش فعالیت خود را در پاکستان و افغانستان گسترش می‌دهند و ارتباطی با شاخه اصلی این گروه در سوریه ندارند، از پایان عملیات نیروهای آمریکایی علیه طالبان خبر داد.

به گزارش مجاهدان به نقل از داون،«جیمز‌ دیوس» سخنگوی پنتاگون امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در واشنگتن اظهار داشت: برخی گروه‌های شبه نظامی با استفاده از نام داعش در حال گسترش عملیات‌های تروریستی در پاکستان و افغانستان هستند اما این گروه‌ها هیچ ارتباطی با داعش در سوریه و عراق ندارند.

وی افزود: داعش در سوریه و عراق جایگاه مستحکمی دارد اما حضور این گروه در پاکستان و افغانستان فقط ادعای برخی گروه‌های شبه نظامی است که ارتباطی با شاخه اصلی داعش ندارند.

دیوس تأکید کرد: آمریکا برای ادامه جنگ مبارزه با تروریسم به حمایت‌های خود از پاکستان ادامه می‌دهد.

سخنگوی پنتاگون گفت: آمریکا در راستای مبارزه با تروریسم هیچ اقدامی علیه طالبان انجام نمی‌دهد زیرا آنها یکی از طرف‌‌های مذاکره برای پیگیری روند صلح در کشور جنگ‌زده افغانستان هستند.

وی افزود: مشارکت طالبان در مذاکرات صلح افغانستان از اهمیت زیادی برخوردار است بنابراین آمریکا نمی‌خواهد علیه آنها وارد عمل شود.

جیمز‌دیویس خاطرنشان کرد: آمریکا سال گذشته عملیات‌های نظامی خود در افغانستان را پایان داد و در حال حاضر فقط برای حفظ امنیت در این کشور به ارتش افغانستان کمک می‌کند.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=4113این خبر را به اشتراک بگذارید :