احتمال اعزام خانواده مفقودین فاجعه منا به عربستان

احتمال اعزام خانواده مفقودین فاجعه منا به عربستان  / رئیس سازمان حج و زیارت گفت: نتیجه تطبیق DNA مفقودین ایرانی تا دوشنبه آینده مشخص می‌شود/ امکان دارد در صورت صدور ویزا دوباره به عربستان بروم

به گزارش مجاهدان، سعید اوحدی گفت: در جلسه ای که با مقامات وزارت بهداشت عربستان برگزار شد، به صورت رسمی DNA جانباختگان ایرانی را به آنها تحویل دادیم و قرار شد ظرف ۱۰ روز نتیجه بررسی DNA را به ما اعلام کنند.

وی ادامه داد: ۶۸ جسد را نیز به تازگی به سردخانه مکه آوردند و مقامات عربستانی قول دادند که این اجساد را تا زمانی که بررسی های DNA روی آنها انجام نشده، این اجساد را دفن نکنند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه طبیعتا با تطبیق DNA وضعیت بسیاری از زائران ایرانی که اطلاعی از آنها در دست نیست، مشخص خواهد شد، اظهار داشت: البته اگر با تطبیق DNA وضعیت برخی از مفقودین مشخص نشود، مجبور می شویم که خانواده های آنها را به عربستان بفرستیم تا به وسیله آنها آزمایشات دقیق تری صورت بگیرد.

اوحدی تصریح کرد: مقامات عربستان نتیجه تطبیق DNA را تا دوشنبه آینده به ما اعلام خواهند کرد؛ البته احتمال دارد که در صورت صدو ویزا دوباره به عربستان بروم.

وی خاطر نشان کرد: هنوز ویزا برای ۵ کارشناس پزشکی قانونی صادر نشده است؛ البته باید این نیز را بگویم که حضور آنها در عربستان باعث کمک برای انجام سریع تر کارها می شود و اگر ویزای آنها صادر نشود نیز مشکلی پیش نخواهد آمد.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=4149


این خبر را به اشتراک بگذارید :