انتخابی بودن مهم است یا انتصابی بودن

دسته: اخبار مهم ایران و جهان
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۳ شهریور ۱۳۹۴

انتصابی یا انتخابی بودن مهم است و یا مهم شاخص‌های توانمندی هر فرد در حوزه فوتبال؟ انتخاب شدن فردی که هیچ تخصصی ندارد درست است یا انتصاب فردی که شاخص‌های مدیریتی و فوتبالی دارد؟

گروه ورزشی «مجاهدان»، اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال هفته گذشته پس از مدت‌ها سکوتش را شکست و در نشست خبری پاسخگوی خبرنگاران بود.

در نشست خبری وی و در قسمتی از صحبت‌هایش این نکته برداشت شده بود که وزارت ورزش، روسای فدارسیون‌های ورزشی را انتصاب می‌کند و انتخابی وجود ندارد. اسدی در مصاحبه‌ای که با سایت فدراسیون انجام داد این نکته را تصحیح و اعلام کرد؛ “بسیاری از روسای پیشین فدراسیون فوتبال توسط وزیر و یا رئیس وقت سازمان تربیت بدنی انتخاب و یا معرفی می‌شده‌اند که به غلط از صحبت من تفسیر انتخاب روسای فدراسیون‌های دیگر مطرح شده بود.

همان گونه که در زمان برگزاری کنفرانس مطبوعاتی که همه عزیزان رسانه ای حضور داشتند عنوان شد بحث انتصاب به وزارت ورزش و جوانان مربوط به حال حاضر نیست و بسیاری از روسای پیشین فدراسیون فوتبال توسط وزیر و یا رئیس وقت سازمان تربیت بدنی انتخاب و یا معرفی می‌شده‌اند که به غلط از صحبت من تفسیر انتخاب روسای فدراسیون های دیگر مطرح شده بود. ضمن اینکه همانگونه که در این نشست بیان شد نفرات متعددی برای این پست در نظر گرفته شده بود و وزیر ورزش به بنده لطف داشت و رئیس فدراسیون فوتبال هم من را پس از طرح هیات رئیسه و تصویب اعضا انتخاب کرد.”

اما نکته قابل توجه بعد از این مصاحبه این است که برخی از رسانه‌ها با وجود اینکه اسدی در مورد نشست خبری خود توضیحاتی داده و صحبت‌هایش را تصحیح کرده است باز هم به دنبال این هستند که بگویند اسدی منظورش روسای سایر فدراسیون‌ها بوده تا آنجا که از سجادی، معاون وزیر ورزش در حاشیه بازدید از اردوی وزنه‌برداری دوباره این سوال را می‌پرسند که درمورد این اظهارنظر اسدی دبیر کل فدراسیون فوتبال که چرا باوجود اینکه رئیس ۱۴-۱۵ فدراسیون را وزارت ورزش تعیین می‌کند، اما حالا همه از من ایراد می‌گیرند، گفت: “از خودشان در این مورد سؤال کنید. تا جایی که من اطلاع دارم رؤسای فدراسیون‌ها توسط مجمع آنها انتخاب می‌شوند.”

ما برای روشن شدن این قضیه با دبیرکل فدراسیون فوتبال تماسی گرفتیم و ایشان گفتند: بحث ما بحث فوتبال است و من به فدراسیون‌های دیگر کاری ندارم و در نشست خبری هم منظورم از فدراسیون، فدراسیون فوتبال بود. بسیاری از روسای قبلی در فدراسیون فوتبال انتصابی بودند و با دستور وزیر و یا رئیس سازمان تربیت بدنی وقت انتخاب شده بودند و باز هم تاکید می‌کنم که من به فدراسیون‌های دیگر کاری ندارم.

اما نکته قابل توجه در این خصوص این است که انتصابی یا انتخابی بودن مهم است و یا مهم شاخص‌های توانمندی هر فرد در حوزه فوتبال؟ انتخاب شدن فردی که هیچ تخصصی ندارد درست است یا انتصاب فردی که شاخص‌های مدیریتی و فوتبالی دارد؟

فرض بگیریم که اسدی با دستور وزارت ورزش دبیرکل فدراسیون فوتبال شده است آیا اسدی شاخص‌ها مورد نظر برای این پست را دارد؟ آیا وی سابقه ملی، مدیریتی و ورزشی و فوتبالی دارد؟ آیا کفاشیان در بار اول که رئیس فدراسیون شد مگر با انتصاب به این سمت نرسید؟ مگر تاکنون در فدراسیون فوتبال ما کسی انتصاب نشده و همه از راه قانونی و انتخابات به سمت‌های خود منصوب شده‌اند؟

بهتر است برخی از دوستان که دنبال اهداف خاصی هستند به جای اینکه به دنبال این باشند که انتصاب مهم است یا انتخاب، به دنبال این باشند که هر فردی که در فدراسیون فوتبال صاحب سمتی میشود، آیا شاخص های مربوط به آن حوزه را دارد؟ مثلا طرف سابقه مدیریت ورزش دارد؟ سابقه فوتبالی دارد و آیا فوتبالی‌ها وی را می‌شناسند؟

همان طور که می‌دانید بسیاری از تحصیل کرده‌های فوتبال و پیشکسوت‌های این حوزه خارج مجموعه فوتبال هستند و متاسفانه برخی‌ها با حمایت برخی از جریانات خاص وارد این مجموعه شدند. به نظر شما با این خط‌کشی‌ها می‌توان آینده روشنی برای فوتبال کشور در نظر گرفت؟

امیدوارم در این روزها که گروه‌های مختلف به دنبال پیروزی در انتخابات اسفند ماه ریاست فدراسیون فوتبال هستند به جای مطرح کردن این مباحث به دنبال انتخاب شاخص‌های مهم در حوزه فوتبال باشیم تا بتوانیم با آن خط کشی‌هایی برای رد یا قبولی آدم‌ها در نظر بگیریم.

انتهای پیام/ ۱۰۱۳۹۳۱۹۱ / و۹ / ک ن

لینک: http://mojahedan.com/?p=446
توجه: «مطلب شما را با نام خودتان منتشر می کنیم»
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
بانک اطلاعاتی شهدای مدافع حرم
ورود به کانال تلگرام مجاهدان
برچسب ها:
دیدگاه ها

» کادر مجاهدان مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
» پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
» پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
» دیدگاه های ارسال شده توسط شما، در ابتدا توسط کادر مجاهدان برسی و سپس منتشر خواهد شد.