افزایش ۱۰ میلیارد دلاری فروش سلاح‌های آمریکایی در سال ۲۰۱۴

افزایش ۱۰ میلیارد دلاری فروش سلاح‌های آمریکایی در سال ۲۰۱۴ / گزارش کمیته تحقیقات کنگره حاکی از افزایش فروش خارجی تسلیحات آمریکا در سال ۲۰۱۴ است/ عربستان، قطر و کره جنوبی بیشترین سلاح را از آمریکا خریده‌اند

به گزارش «مجاهدان»، به نقل از اسپوتنیک، در گزارش سالانه‌ کمیته تحقیقات کنگره از تغییرات و تحولات در فروش تسلیحات حکایت از آن دارد که درآمد تسلیحاتی آمریکا در سال ۲۰۱۴ به ۳۶٫۲ میلیارد دلار افزایش یافت که ۹٫۵ میلیارد دلار بیش از سال ۲۰۱۳ است.

بر حسب این گزارش، عربستان سعودی، قطر و کره جنوبی در بین کشورهایی قرار داشتند که بیشترین خرید سلاح از آمریکا را به خود اختصاص داده بودند. کشورهای مذکور با انعقاد قراردادهای تسلیحاتی چندمیلیارد دلاری، آمریکا‌ را به بزرگترین تأمین‌کننده تسلیحات در جهان تبدیل کردند. آمریکا ۵۰ درصد از بازار تسلیحات جهان را تحت کنترل خود دارد.

کره جنوبی به دلیل تنش‌ با کره شمالی دارد، سال گذشته میلادی در صدر لیست خریداران سلاح قرار گرفت و بیش از ۷٫۷ میلیارد دلار سلاح خریداری کرده است که اغلب مربوط به قراردادهای خرید بالگردهای حمل و نقل  و پهپادهای جاسوسی پیشرفته و سلاح‌های مربوطه‌ می‌شود.

این گزارش کنگره نشان داد که فروش تسلیحات جهان از سال ۲۰۱۳ تاکنون، ۱٫۷ میلیارد دلار بوده است. در سالهای اخیر، کشورهای توسعه یافته، تسلیحاتی را در اختیار کشورهای در حال توسعه قرار دادند که مجموع خرید سلاح در سال گذشته را به ۶۱٫۸ میلیارد دلار رساند.

این گزارش یکی از شفاف ترین اسناد فروش سلاح غیر محرمانه است.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=4653


این خبر را به اشتراک بگذارید :