صادرات آمریکا به ایران ۴۷ درصد رشد کرد

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که در هفت ماه نخست سال ۲۰۱۵ ، این کشور ۱۵۷ میلیون دلار به ایران صادر کرده که این رقم ایران را به صد و شانزدهمین، مقصد صادراتی آمریکا تبدیل می‌‌کند، واردات آمریکا از ایران در این مدت صفر بوده است

به گزارش «مجاهدان»، وزارت بازرگانی آمریکا در جدیدترین گزارش خود از رشد ۴۷ درصدی صادرات این کشور به ایران در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی خبر داد.
صادرات آمریکا به ایران که در ژانویه تا جولای سال میلادی گذشته بالغ بر ۱۰۶٫۷ میلیون دلار اعلام شده بود در مدت مشابه سال جاری میلادی به ۱۵۷٫۴ میلیون دلار افزایش یافته است.
بر همین اساس جایگاه ایران در میان مقاصد صادراتی آمریکا از ۱۳۸ در ۷ ماه نخست سال ۲۰۱۴ به ۱۱۶ در ۷ ماهه نخست امسال رسیده است.
واردات آمریکا از ایران در این مدت صفر بوده است.
بر اساس این گزارش در هفتمین ماه سال جاری میلادی که طی آن مذاکرات هسته ای نهایی شد ۱۶٫۹ میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۹ درصدی داشته است. آمریکا در جولای ۲۰۱۴ بالغ بر ۱۸٫۷ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.
مبادلات تجاری ایران و آمریکا در سال ۲۰۱۴ که نخستین سال اجرای توافق هسته ای موقت بود با کاهش ۴۲ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شد و به ۱۸۲٫۱ میلیون دلار رسید.
صادرات آمریکا به ایران در سال ۲۰۱۴ با افت ۴۱ درصدی مواجه شد و به ۱۸۲٫۱ میلیون دلار رسید. واردات آمریکا از ایران در سال ۲۰۱۴ نیز صفر بود. آمریکا در سال پیش از آن نیز تنها ۲٫۲ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

منبع : نسیم

انتهای پیام/ ۱۰۱۳۹۳۱۹۱ / ا۷ / ک ن

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=470


این خبر را به اشتراک بگذارید :