مردم شهر دیر الزور در شرق سوریه، از زمانی که داعش مناطقی از این شهر را محاصره کرده است با مشکلات بسیار شدیدی مواجه شده اند.

موقعیت استان دیرالزور و شهرهای مهم این استان در سوریه

موقعیت استان دیرالزور و شهرهای مهم این استان در سوریه

به گزارش مجاهدان، خبرها از دیرالزور حاکی است که بسیاری از مردم این شهر به علت کمبود غذا و دارو جان خود را از دست داده اند .
سازمان ملل متحد در گزارشی درباره اوضاع نگران کننده حدود ۲۰۰ هزار نفر از ساکنین تحت محاصره شهر دیر الزور هشدار داد و اعلام کرد که ۷۰ درصد از این افراد زن و یا کودک هستند .
دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل اعلام کرد که اوضاع شهر دیرالزور بسیار وخیم است و هر روز وخیم تر می شود و غذا و سبزیجات در این شهر کمیاب شده است و نان به سختی به دست می آید و امکان فرونشستن هواپیما در فرودگاه شهر وجود ندارد و فقط بالگرد می تواند در آن فرود بیاید و برق مناطق مسکونی از بیش از ۱۰ ماه پیش تاکنون قطع است و مردم در طول هفته فقط ۳ ساعت دسترسی به آب دارند .
سازمان ملل با استناد به گزارش هایی که آن را قابل اطمینان خواند ، اعلام کرد : داعش افرادی که مخفیانه مواد غذایی به شهر دیرالزور منتقل می کنند ، اعدام می کند و به همین دلیل اکثر مردم شهر فقط با نان و آب زندگی خود را می گذرانند.
داعش از حدود یک سال پیش تاکنون مانع رسیدن مواد غذایی به دست مردم شهر دیرالزور می شود و همین امر باعث کمبود شدید مواد غذایی و دیگر مواد و خدمات ضروری شده است.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=5335


سایت مجاهدان

این خبر را به اشتراک بگذارید :