برنامه ریزی دقیقی برای اِشراف کامل بر آسمان کشور انجام شده

سرتیپ اسماعیلی در جمع کارکنان گروه پدافند هوایی پونل منطقه شمال گفت: ایجاد شبکه یکپارچه قرارگاه پدافند هوایی و استفاده از ظرفیت‌های متعدد در نقاط مختلف کشور باعث شده است پدافند هوایی توان مناسبی در حراست از آسمان کشور داشته باشد.

۸۱۱۳۱۳۰۲۴۹۲۹۲۹۴۳-۶۲۰x388

به گزارش مجاهدان، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جمع کارکنان گروه پدافند هوایی پونل منطقه شمال گفت: ایجاد شبکه یکپارچه قرارگاه پدافند هوایی و استفاده از ظرفیت‌های متعدد از جمله رادار‌های بومی، شبکه گسترده دیده بانی و استفاده از اطلاعات مردمی در نقاط مختلف کشور باعث شده است تا پدافند هوایی توان مناسبی در حراست از آسمان کشور داشته باشد.
امیر سرتیپ «فرزاد اسماعیلی» اظهار داشت: وسعت گستره سرزمینی ایران ایجاب می‌کند تا برای اِشراف کامل بر آسمان کشور برنامه ریزی دقیقی انجام شود و به همین خاطر بیش از ۳۶۰۰ نقطه پدافندی در سطح کشور گسترش داده شده است.
وی افزود: کلیه اطلاعات دریافتی از جمله مشاهده‌های مردمی، اطلاعات دریافتی از رادر‌ها و سامانه‌های شنود الکترونیکی و گزارش‌های دیده بانی به صورت کامل در شبکه یکپارچه قرارگاه پدافند هوایی تجزیه و تحلیل شده و تصمیم‌های به موقع برای دفاع مناسب از فضای کشور اتخاذ می‌شود.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی در پایان تصریح کرد: نمونه بارز این انسجام در شبکه یکپارچه و بومی قرارگاه پدافند هوایی در مواردی همچون شناسایی و فرود هواپیمای ایساف و فرود اجباری هواپیمای ریگی و دستگیری وی مشاهده شد.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=5628


این خبر را به اشتراک بگذارید :