نگرانی لبنان از تحرکات تروریستهای داعش در شرق

منابع خبری لبنان از آمادگی ارتش لبنان و نیروهای مقاومت برای جلوگیری از حملات ناگهانی داعش در «جرود عرسال» خبر دادند.

به گزارش مجاهدان، گروه تروریستی داعش برای تقویت مواضع خود در «جرود عرسال» نیروهای خود را از ریف دمشق به این منطقه منتقل کرده است.
به گزارش پایگاه خبری «التیار» لبنان، به دنبال تحولات نظامی در جرود عرسال و درگیری‌های شدید بین داعش و «جبهه النصره» نگرانی لبنانی‌ها روز به روز بیشتر می‌شود.
داعش در چند روز گذشته با حمله به مواضع جبهه النصره، بر مناطق و مواضع این گروه در برخی نقاط در جرود عرسال سیطره یافت و مواضع خود در «وادی حمید» را به گذرگاه «الزامرین» و «خربه الحمام» و «سرج العجرم» متصل کرده است.
داعش در درگیری‌های خود با جبهه النصره، علاوه بر سیطره بر مواضع النصره، توانست چند نفر از سرکرده‌های آن را به فرماندهی «ابومالک التلی» امیر جبهه النصره در «القلمون» و مسئول عملیات این گروه را از پای درآورد.
اطلاعات رسیده نشان می‌دهد که گروه تروریستی داعش بر تعدادی از مواضع روبه‌روی ارتش لبنان سیطره یافته است.
ارتش لبنان برای مقابله با حملات احتمالی داعش همه اقدامات امنیتی لازم را اتخاذ کرده است.
داعش مدعی است که جبهه النصره قصد دارد بر موضع نظامی جرود عرسال سیطره یافته و جوان‌های اردوگاه‌های آوراگان سوری در عرسال را به خدمت بگیرد و مانع سربازگیری داعش در این اردوگاه‌ها شود.
در همین راستا،‌ نیروهای ارتش سوریه و حزب الله اقدامات لازم برای جبهه جنوبی القلمون را اتخاذ کرده و ارتش لبنان و نیروهای مقاومت در خطوط مواجهه با داعش اعلام آماده باش کرده‌اند.
در همین رابطه، یک منبع در کابینه لبنان اعلام کرد داعش عناصر خود را از «تدمر» و«القریتین» در حمص سوریه به طرف مرزهای لبنان منتقل کرده است.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=6033


این خبر را به اشتراک بگذارید :