ترکیه به دنبال بهانه برای دخالت نظامی در سوریه

سردبیر مجله «Politics First» اعلام کرد که بعید نیست که ترکیه با هدف تحریک نظامیان سوریه، اراضی این کشور را بمباران کرده باشد تا از این راه، بهانه‌ای برای دخالت نظامی در سوریه بیابد.

به گزارش مجاهدات، «مارکوس بابادوبولوس» سردبیر مجله «Politics First» در گفت‌‌وگو با شبکه «RT» درباره دلایل اقدام ترکیه در بمباران اراضی سوری سخن گفت.
وی افزود: چرا ترکها، اراضی سوریه را بمباران کردند؟ به نظر من چند دلیل در پشت این مسئله قرار دارد. ارتش سوریه با نیروی هوایی روسیه پشتیبانی می‌شود و در طور مرزهای سوری – ترکی، طی چند ماه اخیر پیشروی‌های سریعی داشته است و مناطق زیادی را از سیطره داعش و جبهه النصره خارج کرده است.
این تحلیل‌گر سیاسی تاکید کرد: تصمیم دولت ترکیه در بمباران مناطقی که یگان‌های ارتش سوریه و نیروهای دفاع مردمی کُردی حضور دارند، به تلاش‌های آن برای ترساندن این یگان‌ها و جلوگیری از تلاش آنها برای آزادی اراضی سوری باز می‌گردد.
وی افزود: بعید نیست که هدف ترکیه از این اقدام تحریک نظامیان سوریه باشد زیرا با این کار، نیروهای سوری تحریک و ناگزیر به پاسخ به ترکیه خواهد شد و بهانه لازم به آنکارا داده می‌شود که در سوریه دخالت نظامی کند.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=6205


این خبر را به اشتراک بگذارید :