بغداد کشته شدن رهبران ارشد داعش را تایید کرد

 ارتش عراق اعلام کرد که در حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف به محل نشست رهبران داعش بیش از ۶۰ داعشی از جمله چند عضو ارشد این گروه از پای درآمدند.

به گزارش مجاهدان، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، این حمله با استناد به گزارش‌های اطلاعاتی دقیق ارتش عراق انجام شده و در آن جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری آمریکا، محل نشست رهبران داعش در شهر زاب در نزدیکی کرکوک را بمباران کردند که علاوه بر کشته شدن ۶۰ عضو داعش ۱۵ خودرو و چندین تجهیزات نظامی آنها منهدم شد.

بنابر اعلام اداره تبلیغات جنگ ارتش عراق، در این حمله تعدادی از رهبران داعش از جمله محمد الوزیری ابوایمان که از وی به عنوان والی استان کرکوک یاد می‌شود و پیشتر از مقامات ارشد سازمان اطلاعات رژیم بعث عراق بوده، کشته شده است.

در این حمله همچنین ابوجان، فرمانده “عملیات ویژه” داعش و ابومحمد که تابعیت لیبی دارد و نیز ابواسعد چچنی، فرمانده “نیروهای ویژه” داعش کشته شده‌اند.

بنا بر اعلام اداره تبلیغات جنگ ارتش عراق، رهبران داعش در این نشست گرد هم آمده بودند تا برای حمله به شهر سامرا که از اوضاع امنیتی خوبی برخوردار نیست، برنامه‌های خود را هماهنگ کنند.

آنگونه که مسئولان ارتش عراق می‌گویند، این حمله ضربه شدیدی به پیکره داعش به ویژه کادر رهبری آن در شمال عراق وارد کرده است.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=6281


این خبر را به اشتراک بگذارید :