سخنگوی عصائب: العبادی به خواست آمریکا برای پایان دادن به نقش حشدالشعبی تن داده

سخنگوی جنبش عصائب اهل الحق عراق گفت: نخست وزیر عراق برای برکناری نیروهای بسیج مردمی و گروه‌های مقاومت اسلامی از نقش آفرینی در عرصه مبارزه و نبرد با داعش تسلیم فشارهای آمریکا شده است.

۱۱۳۱۳۰۴۲۳۲۳۴۵۲۹۴۲۳

به گزارش مجاهدان، “جواد الطلیباوی” سخنگوی نظامی جنبش عصائب اهل الحق عراق در گفت‌وگویی در بغداد اظهار داشت: آمریکا همچنان بر دولت عراق برای دور کردن بسیج مردمی از نبردها و عرصه‌های جنگ با داعش اعمال فشار می‌کند.
وی افزود: در حال حاضر بسیج مردمی هیچ عملیات نظامی در دست اجرا ندارد و آن هم به دلیل فشارهای آمریکا بر دولت عراق برای پایان دادن به نقش بسیج مردمی در تمامی سطوح است.
الطلیباوی گفت: بسیار متاسفیم که حیدر العبادی نخست وزیر عراق هم کاملا به این خواسته آمریکا پاسخ داده و برای برکناری نیروهای بسیج مردمی و گروه‌های مقاومت اسلامی از نقش آفرینی در عرصه مبارزه و نبرد با داعش، تسلیم فشارهای آمریکا شده است.
سخنگوی جنبش عصائب اهل الحق عراق تصریح کرد: دولت آمریکا و ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا به خوبی می‌دانند که بسیج مردمی بسیاری از توطئه‌ها و نقشه‌های بین‌المللی در خصوص تجزیه عراق را ناکام گذاشتند.
وی ادامه داد: بسیج مردمی مانعی بزرگ در برابر نقشه آمریکا برای تجزیه عراق است و به همین دلیل است که آمریکایی‌ها، دولت عراق را برای کنار گذاشتن این تشکل تحت فشار شدید قرار می‌دهند.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=6595


این خبر را به اشتراک بگذارید :