داعش در منطقه «جامو و کشمیر» نفوذ زیادی ندارد

فرمانده ارتش شمالی هند در مورد نفوذ داعش در این کشور گفت که این گروه تروریستی نفوذ «چندانی» ندارد اما برای عدم گسترش این گروه تررویستی باید اقداماتی انجام شود.

۱۳۹۴۱۱۱۸۱۰۳۸۲۹۴۱

به گزارش “مجاهدان” و به نقل از «اکونومیک تایمز»، ژنرال «دی اس هودا» فرمانده ارتش شمالی هند گفت: گروه تروریستی داعش در منطقه جامو و کشمیر «نفوذ زیادی» ندارد اما نیاز است تا در مورد این موضوع مطمئن شویم.

فرمانده ارتش شمالی هند خواستار انجام «عملیات اطلاعاتی» برای جلوگیری از گسترش ایدئولوژی این گروه شد.

هودا افزود: داعش در مورد مناطق جنوب آسیا و هند صحبت می‌کند اما در حال حاضر شاهد نفوذ «ناچیز» این گروه در منطقه جامو و کشمیر هستیم اما باید هشیار باشیم.

چندی پیش، «کرن رجیجو» وزیر کشور هند در امور داخلی این کشور اعلام کرده بود که جنوب هند نسبت به شمال این کشور تمایل بیشتری برای گرویدن به گروه تروریستی داعش دارد و برهمین اساس دهلی‌نو با چالش‌های بیشتری در این مناطق مواجه است.

وی افزود: حقیقت تروریسم و چالش‌های آن در هند وجود دارد و تهدیدات گروه تروریستی داعش در منطقه به جز این کشور در افغانستان و پاکستان نیز وجود دارد و عدم ارتباط دولت‌های این کشورها در این باره نگران کننده است.

رجیجو خاطرنشان کرد: این احتمال وجود دارد که داعش در هند حملات تروریستی انجام دهد، اما دهلی‌نو اقدامات جدی برای مقابله با این موضوع انجام داده است.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=6637


این خبر را به اشتراک بگذارید :