افشاگری جدید مجتهد درباره مانور ارتش سعودی

فعال عربستانی با نام مستعار “مجتهد” فاش کرد که تمرین‌های نظامی ارتش سعودی در شمال عربستان برای آمادگی جهت دخالت در سوریه انجام می شود.

۳۱۳۲۶۵۳۳۹۴۴۹۲۹۴۳-۶۲۰x358

به گزارش مجاهدان، مجتهد که به خاطر افشای وقایع پشت پرده خاندان حاکم شهرت و هواداران بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی کسب کرده است، در صفحه تویتر خود این پرسش را مطرح کرد که فایدۀ مانور و تمرین های نظامی کنونی عربستان با نام “رعد شمال” و ارتباط آن با جنگ با گروه داعش چیست؟
وی درصد پاسخ به این سوال برآمد و نوشت: اگر گفته‌های بین افسران سعودی درست باشد؛ تمرین نظامی “رعد شمال” چیزی جز آمادگی برای حمله ای نیست که از طریق اردن به سمت سوریه صورت انجام خواهد شد.
مجتهد افزود: به احتمال زیاد، عراق کنارگذاشته خواهد شد زیرا عناصر جنگجوی جبهه (افسران و سربازان) از کشورهای اهل تسنن مثل عربستان، اردن، مصر، پاکستان و چه بسا مغرب و سودان و تحت فرماندهی آمریکا خواهند بود.
مجتهد نوشت: در بین افسران مطرح است که مشاوران محمد بن سلمان (وزیر دفاع سعودی) به وی درخصوص پیوستن شمار زیادی از جنگجویانش به داعش – در صورت رسیدن به جبهه- (نبرد در سوریه) هشدار داده‌اند، اما وی به آن توجهی نکرده است. این افسران همچنین این پرسش را مطرح کرده اند که علت تصمیم برای جنگیدن در میدان دشواری نظیر سوریه – با وجود تداوم درگیری با حوثی ها که به نفع ارتش سعودی پیش نمی رود – چیست؟

 

۱۳۱۳۰۳۶۴۴۲۶۲۴۲۵۳۴۴۲۲۳-۶۲۰x358مجتهد یکشف ان تدریبات “رعد الشمال” تهیئه للتدخل فی سوریا

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=6670


این خبر را به اشتراک بگذارید :