واشنگتن: موصل در سال ۲۰۱۶ آزاد نمیشود

مدیر آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا می‌گوید بعید است که شهر «موصل» عراق در سال جاری میلادی از گروه تروریستی داعش بازپس گرفته شود.

به گزارش مجاهدان، یکی از مقامات ارشد جامعه اطلاعاتی آمریکا روز سه‌شنبه نسبت به امکان آزادسازی شهر موصل عراق در سال ۲۰۱۶ ابراز تردید کرد.
مرکز استان نینوا با جمعیت دو و نیم میلیون نفری، از ژوئن سال ۲۰۱۴ تحت اشغال گروه تروریستی داعش قرار دارد. موصل بزرگترین شهر عراق است که همچنان در تصرف داعش باقی مانده است.
«وینسنت استوارت» ژنرال نیروی دریایی آمریکا که در کمیته نیروهای مسلح سنا صحبت می‌کرد، در حالی این پیش‌بینی بدبینانه را مطرح کرد که پیشتر چند مقام آمریکایی گفته بودند که احتمالا سال جاری میلادی، عراق شاهد آزادسازی موصل است.
با این حال، استوارت گفت: «آزادسازی موصل، عملیات پیچیده‌ای است… من نسبت به اینکه بتوانیم در آینده نزدیک این کار را انجام دهیم، خوش‌بین نیستم و شخصا اطمینان دارم که این اتفاق امسال رخ نمی‌دهد.»
به نوشته خبرگزاری رویترز، وی افزود: «شاید بتوانیم کارزار را آغاز کنیم یا شاید بشود برخی حملات در اطراف موصل انجام داد، اما آزادسازی یا بازپس‌گیری موصل، عملیات پیچیده‌ای است و چیزی نیست که به نظرم بشود ظرف یک سال یا چنین زمانی، انجامش داد.»
پیش از این، حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق گفته بود که سال ۲۰۱۶، سال آزادسازی موصل است.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=6768


این خبر را به اشتراک بگذارید :