حمله تروریست‌ها به کاروان امدادی بین‌المللی در “مضایا”

تروریست‌ها در شهرک مضایا واقع در حومه دمشق به خودروهای صلیب سرخ و هلال احمر سوریه در زمان ورود به این شهرک‌ها آتش گشودند.

حمله تروریست‌ها به کاروان امدادی بین‌المللی در “مضایا”

حمله تروریست‌ها به کاروان امدادی بین‌المللی در “مضایا”

به گزارش مجاهدان، خودروهای صلیب سرخ بین‌المللی و هلال احمر سوریه در شهر مضایا در حومۀ دمشق، پایتخت سوریه هدف حملۀ مسلحانۀ تروریست‌ها قرار گرفته‌اند
این حملۀ مسلحانه شب گذشته رخ داد و شماری از امدادگران زخمی شدند. حال سه تن از امدادگران، وخیم گزارش شده است.
این خودروها قصد خارج کردن زخمی‌ها به همراه خانواده‌های آنها از این شهرک را داشتند که با این حمله عملیات برای ساعاتی متوقف شد.
در این حمله همچنین خودروهای امداد رسانی آسیب دیدند و مجبور به بازگشت و انجام دوباره عملیات شدند.
گروه‌های تروریستی و تکفیری از جمله گروه موسوم به جیش الفتح از ورود محموله‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد، صلیب سرخ و هلال احمر سوریه به این شهرک‌ها جلوگیری می‌کنند و تروریست‌های تکفیری تاکنون چندین بار کمک‌های انسانی به مردم مضایا را سرقت و از تحویل آن به مردم جلوگیری کرده ان و پس از چندی این کمک‌ها را با قیمت‌های زیاد به مردم مضایا فروخته‌اند.
تروریست‌ها برای جلوگیری از تردد غیرنظامیان و خودروهای امداد رسانی در اطراف و ورودی شهرک بمب‌های دست ساز و مین کارگذاشتند.
تاکنون چندین غیر نظامی هنگام قاچاق مواد غذایی به درون شهرک با انفجار این بمب‌ها و مین‌ها کشته شده‌اند.
این در حالیست که طی ماه‌های گذشته منابع خبری تروریست‌ها و شبه‌نظامیان سوریه، نیروهای دولتی سوری را که با همراهی رزمندگان مقاومت حزب‌الله مشغول مبارزه با تروریست‌ها هستند را مقصر بحران انسانی در مضایا جلوه می‌دادند.
دولت سوریه و حزب‌الله لبنان با رد این اتهامات، آن‌ها را بخشی از تبلیغات رسانه‌ای برای تضعیف مقاومت توصیف کردند.
پیش‌تر شبکه لبنانی المنار نیز در گزارشی تروریست‌ها را مسئول اصلی کمبود غذا در شهر مضایا معرفی کرد. این شبکه اعلام کرد گروه‌های تروریستی طی ماه‌های گذشته ده‌ کامیون مملو از بسته‌های کمک‌های بشر دوستانه را مصادره کرده و مواد غذایی را به قیمت گزاف به ساکنان مضایا فروخته‌اند.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=6782


این خبر را به اشتراک بگذارید :