داعش هم آل‌سعود را دست انداخت

CS9kg5hVEAA1egN-480x256

به گزارش مجاهدان , این خبر هر چند با هشدار جدی ایران و البته «لطیفه سیاسی» خواندن آن روبه‌رو شد و بخشی از تحلیلگران گفتند که عربستان بهتر است فکری برای خود در یمن کند، اما هواداران داعش در فضای مجازی نیز عربستان را دست انداختند.

وبگاه خبری شبکه «سی.ان.ان» گزارش داد، «طرفداران دولت اسلامی در عراق و شام معروف به داعش، به خبر اعلام آمادگی عربستان برای اعزام نیروی زمینی به سوریه علیه داعش، واکنش نشان دادند».

کاربری با نام «شنکو» در تویتر نوشت: ما با عربستان خواهیم جنگید… زیرا تضعیف داعش، به سود رژیم [سوریه] است».

کاربر دیگری با نام «العالم الاسلامی» (جهان اسلام) ریاض را دست انداخت و نوشت: اگر ارتش عربستان وارد سوریه شد و دولت اسلامی [داعش] از منطقه الرطبه (در مرز عراق با عربستان) وارد این کشور شد، آن وقت موضع ریاض چه خواهد بود؟

یک کاربر دیگر به نام «المدارس»، پا را از این فراتر گذاشت و با تمسخر عربستان نوشت: عربستان نتوانسته حوثی‌ها را از بین ببرد، حالا میخواهد بیاید با دولت اسلامی [داعش] بجنگد؟

هواداران مجازی داعش در حالی عربستان را دست انداخته‌اند که روز گذشته عبدالباری عطوان تحلیلگر ملی‌گرای عرب در روزنامه الکترونیکی رأی الیوم لندن درباره نزدیکی تفکر نظامیانش (یعنی تفکر وهابیت) با تفکر داعشی‌ها به عربستان هشدار داد و گفت «آیا عربستان مطمئن است که اگر وارد سوریه شود، سربازانش جذب داعش نمی‌شوند؟»

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=6804


این خبر را به اشتراک بگذارید :