متهم کردن روسیه به ارتکاب “جنایات جنگی” در سوریه توسط ترکیه!

وزارت خارجه ترکیه در ادامه عملیات روانی علیه حملات هوایی روسیه علیه گروه‌های شبه‌نظامی در سوریه، این کشور را به حمله به مدارس و بیمارستان‌های سوریه متهم کرد و آن را مصداق جنایت جنگی خواند!

۱۳۱۲۳۰۳۲۲۹۴۳-۶۲۰x413

به گزارش مجاهدان، وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای در ساعات پایانی روز دوشنبه، مسکو را به ارتکاب جنایات جنگی در سوریه متهم کرد.
روزنامه تودی‌زمان، بامداد سه‌شنبه گزارش داد ترکیه با متهم کردن روسیه به حمله به دو مدسه، یک بیمارستان و  یک درمانگاه متعلق به سازمان پزشکان بدون‌مرز در روز دوشنبه، کشته شدن ده‌ها نفر در این عملیات را مصداق جنایت جنگی توصیف کرده است.
در حالی که آنکارا روسیه را متهم این حملات معرفی می‌کند، «ریاض حداد» سفیر سوریه در روسیه گفته ائتلاف تحت رهبری آمریکا مقصر حمله به اماکن یاد شده است.
وزارت خارجه ترکیه در بیانیه خود هشدار داده در صورتی که روسیه «فوراً» حملات خود را متوقف نکند، تبعاتی جدی در انتظار خواهد بود.
کشورهای غربی و برخی متحدان آنها در منطقه مانند ترکیه و عربستان، بعد از موفقیت‌های میدانی ارتش سوریه در مقابل گروه‌های تروریستی هجمه‌های هماهنگی را علیه حملات هوایی روسیه آغاز کرده‌اند.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=6995


این خبر را به اشتراک بگذارید :