مقام سازمان ملل:تنها برنده اختلاف های سیاسی در عراق داعش است


معاون نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق روز یکشنبه با صدور بیانیه ای خطاب به مقام ها و احزاب سیاسی عراق گفت: داعش تنها برنده اختلاف و دعواهای سیاسی در عراق است و از مقام ...
مقام سازمان ملل:تنها برنده اختلاف های سیاسی در عراق داعش است

معاون نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق روز یکشنبه با صدور بیانیه ای خطاب به مقام ها و احزاب سیاسی عراق گفت: داعش تنها برنده اختلاف و دعواهای سیاسی در عراق است و از مقام های عراقی خواست تا اختلافات را کنار بگذارند

به گزارش مجاهدان به نقل از پایگاه مرکزی خبر عراق، «جورجی بوستین» معاون نمایندگی سازمان ملل متحد در واکنش به بحران سیاسی روزهای گذشته عراق، از تداوم این بحران ابراز نگرانی کرد.
وی گفت: تداوم این بحران سبب تضعیف نهادهای حاکمیتی و همچینین خطری بزرگ برای وحدت و یکپارچگی عراق است.
بوستین افزود: بحران سیاسی در عراق در زمانی که تمام تلاش ها باید بر مبارزه با داعش، اجرای اصلاحات، بهبود وضعیت اقتصادی و بازگشت پویایی و نشاط به ارکان حکومت معطوف باشد، پدید آمده است.
وی با بیان ضرورت پیوستن نمایندگان منتخب پارلمان و رهبران سیاسی به گفت و گوهای سازنده برای رسیدن به بک راه حل سیاسی، یادآورشد که عراق روزهای بسیار سختی را سپری می کند.
بوستین گفت: لازمه برقراری ثبات سیاسی در عراق آن است که گام هایی در جهت اجرای اصلاحات در کشور برداشته شود.
معاون نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق در پایان از رهبران سیاسی، احزاب و نمایندگان عراقی خواست تا با توجه به مصالح کشور، زمینه را برای رسیدن به یک راه حل سیاسی بردارند.
گروه های سیاسی عراق بر سر تشکیل دولت جدید در این کشور اختلاف دارند و این امر سبب دودستگی بین اعضا و جناح های سیاسی در عراق شده است.
اختلاف های سیاسی در عراق سرانجام در هفته گذشته به تقسیم پارلمان عراق به دو گروه از نمایندگان انجامید.
اکنون دو گروه عمده سیاسی یعنی مجلس اعلا و بدر ضمن هشدار نسبت به تقسیم عرصه سیاسی عراق و تشکیل دو پارلمان و به تبع آن دو دولت، اعلام کرده اند که با اصلاحات فراگیر و حتی تغییر روسای سه گانه حکومت موافق هستند، اما آن را مشروط به اقدام در چارچوب قانون کرده اند.
حیدر العبادی نخست وزیر عراق در چارچوب مبارزه با فساد در کشور با ارائه طرح دولت فن سالار در تلاش است تا اصلاحاتی را که وعده داده است، محقق سازد.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=7165


Https://Telegram.me/mojahedan1

این خبر را به اشتراک بگذارید :

بیشتر بدانید

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، در ابتدا توسط کادر مجاهدان برسی و سپس منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

کادر مجاهدان مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است

پاسخی بگذارید