اعزام نیرو برای براندازی «بشار اسد» اشتباه است

«باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با «بی بی سی» تصریح کرد: «اعزام نیروهای زمینی آمریکا یا انگلیس به سوریه و سرنگون کردن رژیم اسد، اشتباه است». رئیس‌ جمهوری آمریکا در خصوص امکان شکست تکفیری‌های «داعش» در دوران باقیمانده ریاست‌جمهوری خود گفت که گمان نمی‌کند در این ۹ ماه باقیمانده، این تروریست‌ها شکست بخورند.

اوباما با اینحال ادامه داد: «ما به آهستگی می‌توانیم محیطی را که آنها در آن عملیات انجام می‌دهند را کوچک‌ کنیم». اوباما که برای یک سفر سه روزه به انگلیس رفته است، گفت که «اوضاع بسیار پیچیده سوریه، دلخراش است. فکر نمی‌کنم، راه‌حل‌های ساده‌ای برای آن وجود داشته باشد». وی در این باره توضیح داد: «برای حل مشکلات بلندمدت در سوریه، راه‌حل نظامی به تنهایی و به طور قطع استقرار نیروهای نظامی ما، این هدف را محقق نمی‌کند». رئیس‌جمهوری آمریکا تصریح کرد که ائتلاف تحت رهبری آمریکا «به حمله علیه مواضع داعش در مکان‌هایی چون رقه ادامه می‌دهند تا این بخش‌های کشور را منزوی کنند و آن بخش‌هایی از کشور که مبارزان خارجی را به اروپا می‌فرستند را مسدود کنند».

وی ادامه داد که جامعه بین‌الملل همچنان به تمامی طرفین از جمله روسیه، ایران و گروههای معارض سوریه اعمال فشار می‌آورد «تا در میز مذاکره حاضر شوند و یک انتقال قدرت (در سوریه) را میانجیگری کنند اما این دشوار است». اوباما از کشورهایی انتقاد کرد که پارلمان‌هایشان هیچ اقدامی در سوریه را تصویب نکرده‌اند اما «همچنان از آمریکا می‌خواهند که اقدامی (در سوریه) انجام دهد». وی خطاب به آنها گفت: «شما نمی‌توانید هر دو را با هم بخواهید».

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=7298


این خبر را به اشتراک بگذارید :