اعزام۸۰۰سرباز نیروی هوایی آمریکا به افغانستان

به گزارش مجاهدان ، ارتش آمریکا اعلام کرد که ۸۰۰ سرباز از نیروی  هوایی خود را به افغانستان اعزام می‌کند و این تعداد نیروها به ناتو فرصت می‌دهد که پایگاه‌های منطقه‌ای خود را در افغانستان حفظ کند.

این نیروها در افغانستان و در چارچوب عملیات حراست از آزادی فعالیت خواهند کرد، حراست از آزادی، نام ماموریت عملیات نظامی آمریکا علیه گروه‌های داعش، القاعده و دیگر گروه‌های تروریستی در افغانستان است.

طبق برنامه قبلی آمریکا، می‌بایست نیروهای آمریکایی تا پایان سال جاری به ۵ هزار و ۵۰۰ سرباز در افغانستان کاهش داده می‌‌شد.

نیروهای آمریکایی در افغانستان دو ماموریت را هم ‌زمان اجرا می ‌کنند، یکی در چارچوب نیروهای ناتو به نام ماموریت حمایت قاطع و دیگری ماموریت نیروهای آمریکایی به نام حراست از آزادی است.

سران «ناتو» ماموریت حمایت قاطع در افغانستان را برای سال آینده تمدید کردند، حفظ این تعداد نیروها به ناتو فرصت می ‌دهد که پایگاه‌های منطقه ‌ایی خود را در افغانستان حفظ کند.

چندی پیش «جان نیکلسون» فرمانده ناتو در افغانستان گفته بود که ۴۰۰ سرباز در نزدیکی‌های افغانستان مستقر خواهند شد و در صورت نیاز از آنها استفاده می‌شود.

به گفته نیکلسون، استقرار ۴۰۰ سرباز  در نزدیکی مرزهای افغانستان بخشی از تعهد آمریکا با ماموریت حمایت قاطع ناتو است.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=7615


این خبر را به اشتراک بگذارید :