ایندپندنت فاش کرد؛  هشدار درباره خطر “نسل بعدی” تروریست‌های داعش

آژانسی اروپایی هشدار داد که فرزندان تروریست‌ها که در قلمروهای داعش در سوریه و عراق به سرمی‌برند در حال آموزش دیدن هستند.

گزارش مجاهدان به نقل از روزنامه ایندیپندنت، آژانس اجرای قانون اروپا هشدار داد که فرزندان تروریست‌ها که در قلمروهای داعش در سوریه و عراق به سرمی‌برند، برای آنکه تبدیل به “نسل بعدی” تروریست‌ها شوند، آموزش می‌بینند.

گروه داعش استفاده از کودکان به عنوان شبه‌نظامی و بمب‌گذار را تبلیغ می‌کند. همچنین در نوارهای ویدیویی تبلیغاتی غیرانسانی خود تصاویری از کودکان از جمله یک کودک را به عنوان جلاد به نمایش می‌گذارد.

نگرانی‌هایی در خصوص پسران جوان که مجبور به عضویت در داعش هستند، در حال افزایش است. همچنین شمار کودکانی که مجبور به زندگی در قلمرو داعش می‌شوند یا از “جهاد نکاح” به دنیا آمده‌اند، نیز در حال ازدیاد است.

یوروپل در گزارش سالانه در خصوص تروریسم در اتحادیه اروپا گفت: کودکانی که در مناطق تحت حاکمیت داعش متولد می‌شوند، بسیار مایه نگرانی هستند.

در این گزارش آمده است: داعش در تبلیغات خود نشان داده که این خردسالان را آموزش می‌دهد تا تبدیل به نسل بعدی تروریست‌های خارجی شوند. آنها همچنین ممکن است در آینده تهدید امنیتی برای سایر اعضای داعش شوند.

بر اساس این گزارش، برخی از اعضای داعش که به کشور خود بازمی‌گردند با اقداماتی از قبیل جمع آوری کمک مالی، یارگیری و فعالیت‌های افراطی تهدیدی تروریستی دائمی برای اتحادیه اروپا هستند. این افراد همچنین الگویی برای افراط‌گرایان خشن در آینده خواهند بود.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=7671


این خبر را به اشتراک بگذارید :