سومین پرواز جنگنده های روسیه از ایران

جنگنده های دوربرد “تو-۲۲ إم ۳”و “سوخو -۳۴” نیروی هوایی روسیه با پرواز از فرودگاه هایی در روسیه و ایران، مراکز داعش در حومه شهر دیرالزور سوریه را بمباران کردند.

جنگنده های ارتش روسیه روز پنجشنبه و برای سومین بار با پرواز از پایگاه همدان در غرب ایران به سمت سوریه، اهدافی را در این کشور بمباران کردند.

به گزارش مجاهدان ، براساس اعلام وزارت دفاع روسیه، جنگنده های دوربرد  “تو-۲۲ إم ۳”و “سوخو -۳۴” نیروی هوایی روسیه با پرواز از فرودگاه هایی در روسیه و ایران، مراکز داعش در حومه شهر دیرالزور سوریه را بمباران کردند.

این برای سومین بار است که جنگنده های روسیه با پرواز از فرودگاه پایگاه نظامی نوژه همدان، نقاطی را در سوریه بمباران می کنند.

نخستین عملیات جنگنده های روسیه با پرواز از ایران در روز یکشنبه انجام شد.
این برای نخستین بار است پس از جنگ جهانی دوم تاکنون است که جنگنده های روسیه در ایران مستقر می شوند.

در ادامه بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: این حمله هوایی منجر به نابودی ۵ انبار بزرگ سلاح، مهمات و سوخت شد. علاوه بر این ۶ مرکز فرماندهی و تعداد زیادی از تروریست ها کشته و تعدادی از نفربرها و خودروهای زرهی وابسته به تروریست ها نابود شدند.

وزارت دفاع روسیه ادامه داد: جنگنده های سو -۳۰ اس ام و سوخود -۳۵ ام با پرواز از فرودگاه حمیمیم سوریه، این عملیات بمب افکن های روسی را پوشش دادند.

بعد از انجام این عملیات، همه جنگنده ها به سلامت به فرودگاه های خود برگشتند.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=8046


این خبر را به اشتراک بگذارید :