رسایی: استفاده روسیه از فرودگاه نوژه همدان، عمل به قانون اساسی است نه نقض آن

نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: استفاده روسیه از یک فرودگاهجمهوری اسلامی برای حمله به داعش آن هم در قالب یک ائتلاف در راستای عمل به اصول ۱۵۲ و ۱۵۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش مجاهدان :حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس نهم در صفحه شخصی خود مطلبی در باره استفاده روسیه از فرودگاه نوژه همدان منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است:
شبکه بی بی سی از چند روز قبل با انتشار گزارشی، تلاش کرد تا به بینندگان خود القا کند که استفاده هواپیماهای روسی برای بمباران اهداف داعش از فرودگاه نوژه همدان، اتفاقی بی سابقه و البته به نوعی نقض حریم جمهوری اسلامی ایران است. بلافاصله پس از پخش این گزارش، موجی در شبکه های مجازی راه افتاد با طرح این اشکال که استفاده بمب افکن های توپولف روسی از پایگاه همدان توسط ارتش روسیه برای حمله هوایی به سوریه، ناقض اصل ۱۴۶ قانون اساسی است. این تلاش دایه های مهربانتر از مادر در حالی است که:
اولا اصل یکصد و چهل و ششم قانون اساسی تصریح می کند که «استقرار هرگونه پایگاه نظامی خارجی در کشور هر چند به عنوان استفاده های صلح آمیز باشد ممنوع است .» و بدیهی است که روسیه در ایران پایگاه نظامی ندارد، بلکه فقطاز یک فرودگاه کشورمان در راستای عملیاتی کردن برنامه های ائتلاف بین ایران، روسیه، عراق و سوریه علیه تروریست های تکفیری و به منظور حمایت از مستضعفین و مسلمانان دیگر کشورها استفاده شده است که در ضمن آن، امنیت مرزهای ایران نیز تأمین می شود.
ثانیا مطابق اصل یکصد و پنجاه و دوم قانون اساسی، «سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر اساس نفی هرگونه سلطه جویی و سلطه پذیری ، حفظ استقلال همه جانبه و تمامیت ارضی کشور، دفاع از حقوق همه مسلمانان و عدم تعهد در برابر قدرت های سلطه گر و روابط صلح آمیز متقابل با دول غیر محارب استوار است .»

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=8069


این خبر را به اشتراک بگذارید :