نماینده شوشتر: جنگ و جنایات در منطقه ناشی از دخالت های سلطه گرایانه آمریکا است

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساس جنگ و جنایات موجود در منطقه ناشی از دخالت های سلطه گرایانه آمریکاست، گفت: محرومیت ملت بزرگ ایران از حج ابراهیمی و تقویت داعش، بی شک تبعیت از همان استراتژی کلان آمریکا است.

به گزارش مجاهدان ،سهراب گیلانی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز -یکشنبه- با بین این مطب گفت: امروز شاهد رفتارهای سیاسی رادیکالی نفرت برانگیز وحدت شکن در منطقه هستیم که خویشتنداری و عقلانیت تبدیل به خشونت و تفرقه و برادرکشی مرزهای کشورهای اسلامی را به سرعت درنوردیده و همآوردی سنگین با تانک، توپ، موشک و انفجارات انتحاری در گستره کشورهای اسلامی به وجود آمده است.
عضو هیات رئیسه کمیسیونشوراها و امور داخلی کشور افزود: مستکبران در خلوتگه خود استراتژی شیطانی اختلاف بینداز و حکومت کن را صادر کرده اند و ابلهانی چون دولت سعودی نیابتی به آن عمل می کنند.
وی تاکید کرد: اساس جنگ، خونریزی و جنایات موجود در منطقه ناشی از دخالت های سلطه گرایانه آمریکاست که بر پایه استراتژی سلطه مجدد بر منطقه طراحی و تدوین شده است، محرومیت ملت بزرگ ایران از حج ابراهیمی امسال و تقویت داعش بی شک تبعیت از همان استراتژی کلان آمریکااست که دولت عربستان سعودی این دجاله زمان نیابتاً عمله اوست.
این نماینده مردم درمجلس دهم تصریح کرد: ملت بزرگ و شجاع ایران با شناخت تاریخی از آمریکا او را همواره شیطان بزرگ و مورد نفرت خود قرار داده و دخالت ها و جنایاتش را از سال ۱۳۲۰ تا کنون که با حیله های جدید در پسا برجام خودنمایی داشته رصد می کنند و هرگز او را فراموش نمی کنند چون غفلت از آمریکا غفلت از شیطان است.
گیلانی با بیان اینکه ریزگردها و بیکاری گسترده جوانان دختر و پسر در خوزستان، بیماری و محرومیت و فقر و مهاجرت را برای مردم دو چندان کرده است، گفت: امیدواریم دولت محترم بر پایه عدالت و سیاست های اقتصاد مقاومتی توجه کامل به خواسته های به حق مردم و جوانان مظلوم دختر و پسر .

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=8106


این خبر را به اشتراک بگذارید :