ناکام ماندن از نفوذ به کربلا و شهادت ۱۸ نفر در حمله عناصر انتحاری

در پی وقوع حمله‌ای انتحاری در استان کربلای معلی در عراق، ۱۸ نفر به شهادت رسیدند.

به گزارش مجاهدان به نقل از سومریه نیوز، در پی وقوع حمله‌ای انتحاری در استان کربلای معلی در جنوب بغداد، ۱۸ نفر شهید شدند.
در همین حال، فرماندهی فرات مرکزی با صدور بیانیه‌ای در اینباره اعلام کرد: بر اثر یورش تروریستی امروز به عین تمر در ۱۲۰ کیلومتری غرب کربلا، ۱۵ نفر کشته و ۱۶ نفر زخمی شده‌اند. نیروهای عراقی مانع از نفوذ تروریست‌ها شدند.
پنج عامل انتحاری، که کمربند انفجاری بر تن داشتند، به این منطقه یورش بردند.
در این بیانیه آمده است: یکی از این عوامل انتحاری ابتدا اقدام به پرتاب بمب دست‌ساز و تیراندازی با سلاح سبک کرد و سپس خود را در میان مجلس عروسی  منفجر کرد؛ اما نیروهای امنیتی ۴ عامل انتحاری باقیمانده را کشتند و تدابیر امنیتی شدیدی از بیم حملات بعدی و با نظارت مستقیم فرمانده عملیات فرات مرکزی و استاندار کربلا به عمل آوردند و اوضاع هم اکنون تحت کنترل است.
۱۳۹۵۰۶۰۸۰۰۰۲۹۱_PhotoL

بیشتر بدانید:

به گفته «محفوظ التمیمی» عضو شورای استانداری کربلا، این افراد قصد داشتند در یک مراسم عروسی در منطقه «عین تمر» در ۴۰ کیلومتری غرب شهر کربلا، عملیات انجام دهند، اما سه تن از آن‌ها پیش از منفجر کردن خود از سوی نیروهای امنیتی و نیروهای «سرایا السلام» کشته شدند.
نیروهای «سرایا السلام» که تحت نظر «مقتدی صدر» و عضو نیروهای «الحشد الشعبی» هستند، در کنار نیروهای امنیتی، تأمین امنیت استان کربلا را به دست گرفته‌اند.
تا کنون به دلیل هم مرز بودن استان کربلا با الانبار، بارها تروریست‌های داعش سعی کرده‌اند تا وارد کربلا شوند، اما همواره ناکام مانده‌اند.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=8315


این خبر را به اشتراک بگذارید :