درخواست حیدر العبادی از اوباما

نخست وزیر عراق با بیان این که از باراک اوباما خواسته در راستای آمادگی برای آغاز عملیات‌ آزادسازی موصل تعداد مشاوران و مربیان نظامی را افزایش دهد تاکید کرد بلافاصله پس از آزادسازی موصل کاهش تعداد مشاوران نظامی آمریکایی آغاز می‌شود.
به گزارش مجاهدان به نقل از شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، دفتر حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که در راستای آمادگی برای عملیات آزادسازی موصل و نابودی داعش در این شهر و آزادسازی کامل عراق و با توجه به نقشی که مشاوران نظامی آمریکا در این نبرد داشتند، با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا برای افزایش این مشاوران گفتگو کرد و با آن موافقت شد.
العبادی با اشاره به اینکه نقش مشاوران و مربیان در این عملیات نظامی نیست بلکه تنها آموزش و مشاره است و این تنها نیروهای ما هستند که مناطق را آزاد خواهند کرد و هیچ نیروی خارجی در این عملیات در کنار عراقی ها نیستند، افزود: بلافاصله پس از آزادسازی موصل کاهش تعداد مشاوران نظامی آمریکایی آغاز می‌شود.
نخست وزیر عراق در ادامه ضمن قدردانی از تلاش کشورهای شرکت‌کننده در ائتلاف در کنار عراق برای نابودی داعش، تاکید کرد: بغداد پس از اطمینان از آمادگی نیروها و جلب حمایت‌های بین المللی، به زودی تاریخ آغاز این عملیات را تعیین خواهد کرد.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=8722


این خبر را به اشتراک بگذارید :