آغاز عملیات ارتش سوریه در حومه حمص

ارتش سوریه روز چهارشنبه از آغاز عملیات نظامی نیروهای خود در حومه شرقی حمص به منظور آزاد سازی این منطقه از اشغال گروه تروریستی داعش خبر داد.
به گزارش مجاهدان به نقل از یک منبع نظامی ، گزارش داد که نیروهای سوریه امروز عملیات نظامی در حومه شرقی حمص برای بازپس گیری میدان نفت ‘شاعر’ از تروریست های داعش آغاز کردند.
براساس این گزارش نیروهای سوریه در ساعات اولیه عملیات موفق شدند که چندین موضع و تپه الصوان در جنوب این میدان را آزاد کنند.
نیروهای ارتش سوریه در مناطق اطراف این میدان نفتی با عناصر گروه تروریستی داعش درگیر هستند و نیروهای هوایی این کشور و روسیه از آنها پشتیبانی می کنند.
طبق این گزارش تجهیزات نظامی گسترده ای صبح امروز از حومه لاذقیه از طریق جاده حمص – تدمر به شهر حمص برای پشتیبانی عملیات نیروهای سوریه به شهر حمص ارسال شده است.
گروه تروریستی – تکفیری داعش از ماه مه (اردیبهشت- خرداد) این پالایشگاه نفت در حومه شرقی حمص را اشغال کرده است.
جنگ سوریه که پنج سال و نیم قبل با حمایت نظامی، مالی و تسلیحاتی برخی کشورهای منطقه و غرب در سوریه آغاز شد، شمار زیادی از غیرنظامیان را به کام مرگ کشانده است. میلیون ها شهروند سوریه نیز در نتیجه این جنگ آواره شده اند.
یکی از سران معارض سوری امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که دولت های خارجی مقادیر قابل توجهی موشک زمین به زمین ‘گراد’ در اختیارشان قرار داده اند.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=8724


این خبر را به اشتراک بگذارید :