فرار از چنگ داعش

صدها تن از خانواده های ساکن شهر الحویجه واقع در غرب استان کرکوک در شمال عراق با فرار از چنگال گروه تروریستی تکفیری داعش به مناطق تحت سیطره ارتش این کشور پناه بردند.
به گزارش مجاهدان، خانواده ها با استفاده از تاریکی شب از شهر خارج شده و خود را به نزدیکی پایگاه نظامیان عراقی رسانده اند. این درحالی است که داعش در حال آماده سازی های گسترده برای دفاع از مواضع خود در شهر الویجه در مقابل عملیات قریب الوقوع نیروهای عراقی می باشد.
از سوی دیگر یک منبع محلی در استان کرکوک اعلام کرده است، شمار همسران فراری عناصر داعش از شهر حویجه افزایش یافته و به بیش از ۱۰ مورد رسیده است.
همزمان با پیش روی های ارتش و نیروهای مردمی عراق در یک سال گذشته که موجب عقب راندن داعش و کنترل شهرهای مهمی نظیر بیجی، تکریت، رمادی و فلوجه شده است بسیاری از ساکنان مناطق تحت تصرف داعش از راه های مختلف از دست این گروه تروریستی فرار کرده و خود را به مناطق امن رسانده اند؛ خبرگزاری رویترز در گزارشی مصور شماری از کسانی که در هفته های اخیر از مناطق تحت اشغال داعش در “الرائی” سوریه و الحویجه” عراق فرار کرده و خود را به شهرهای نزدیک رسانده اند منتشر کرده است.

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=8939


این خبر را به اشتراک بگذارید :