شماره‌گذاری خودروی صفر ۱۵ درصد کاهش یافت

شماره‌گذاری خودروی صفر ۱۵ درصد کاهش یافت / رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا افزود: شماره‌گذاری خودروهای وارداتی طی پنج ماهه نخست امسال ۱۷ درصد افت کرده و از طرفی شماره‌گذاری موتورسیکلت نیز ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است

به گزارش «مجاهدان»، فارس نوشت:

سردار تقی مهری در جلسه کمیته هماهنگی طرح‌های ویژه ترافیکی که در مقر مرکزی ستاد پلیس راهور برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره نتایج کمپین خرید خودرو صفر ممنوع و تاثیر آن بر شماره‌گذاری خودروهای داخلی، خاطر نشان کرد: بر اساس آمارهایی که پلیس دارد در پنج ماهه امسال شماره گذاری خودروی نوشماره کاهشی ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است و در حوزه نقل و انتقالات نیز کاهشی ۹٫۷ درصدی نسبت به پارسال داشتیم.

وی اضافه کرد: در مورد خودروهای وارداتی نیز شاهد کاهش ۱۷ درصدی در شماره گذاری بوده‌ایم و شماره‌گذاری موتورسیکلت نیز ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه قبل کاهش داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در عین حال افزود: در حوزه اسقاط خودرو در این مدت نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته‌ایم.

مهری همچنین در خصوص حریق اتوبوس‌های اسکانیا نیز اظهار کرد:‌ این حادثه به دلیل نقص فنی رخ داده و علاوه بر آن یک مورد حادثه ولوو و یک مورد اتوبوس بنز نیز وجود داشته که برخی به دلیل نقص فنی و برخی نیز به دلیل تغییراتی که از سوی راننده اعمال شده است رخ داده بود.

وی با اشاره به خودروهایی که ممکن است دارای نقص فنی باشند تصریح کرد:‌ خودروسازان و تولید کنندگان خودرو در صورتی که نقص فنی برای خودروهایشان وجود دارد باید نسبت به فراخوان مستمر و کنترل تولیدات خود اقدام کنند.

شناسایی ۱۲۰۰ نقطه پرحادثه در جاده‌های کشور

مهری شناسایی ۱۲۰۰ نقطه پرحادثه در جاده‌های کشور خبر داد و گفت:‌با کمک سازمان راهداری این نقاط شناسایی و علامت گذاری شده است.

انتهای پیام/ ۱۰۱۳۹۳۱۹۱ / ا۱۴ / ک ن

لینک کوتاه مطلب: http://mojahedan.com/?p=928


این خبر را به اشتراک بگذارید :